Strona głównaEsportOficjalnie: kierowcy Formuły 1 na czas pandemii będą rywalizować na wirtualnych torach

Oficjalnie: kierowcy Formuły 1 na czas pandemii będą rywalizować na wirtualnych torach

W czasach kryzysu wielcy świata sportu niespodziewanie kierują swoje zainteresowanie ku… esportowi. Jak chociażby włodarze F1, którzy zdecydowali się na wirtualne rozgrywki, w miejsce tych prawdziwych – odwołanych / przeniesionych z powodu epidemii koronawirusa.

Formula 1 ogłosiła dzisiaj oficjalnie start serii wyścigowej F1 Esports Virtual Grand Prix. Wezmą w niej udział profesjonalni kierowcy, których znamy z prawdziwych torów. Chodzi oczywiście o utrzymanie zainteresowania wyścigami w czasie, gdy panuje epidemia i prawdziwe wyścigi odbyć się nie mogą.

Zobacz: 60 tysięcy fanów oglądało derby Sevilli w Fifie 20

Wirtualne zmagania będą się odbywać w tych samych terminach co wyścigi, które zostały przełożone. Już w ten weekend odbędzie się więc wirtualne Grand Prix Bahrainu. Kolejne zawody również odbędą się zgodnie z kalendarzem GP i taki stan rzeczy planowany jest do maja – oczywiście w zależności od sytuacji z wirusem.

Kierowcy będą oczywiście grać “na odległość”, a wyścig ma wystartować w niedzielę o 21:00. Oprócz profesjonalnych kierowców, w wyścigu wziąć mają udział zaproszone gwiazdy. Rywalizacja będzie się odbywać w grze F1 2019 w wersji na PC. Zostanie skrócona w porównaniu z tą prawdziwą, bo do 28 okrążeń, czyli połowy dystansu. Transmisję z wyścigu będzie można śledzić na oficjalnym kanale F1 na Youtube, Twitchu oraz Facebooku. Poprzedzi ją sesja kwalifikacyjna. 

Zobacz: IEM Katowice 2020 – turniej, na którym triumfował esport

W związku z różnym poziomem umiejętności rywalizujących w wyścigu kierowców, ustawienia mają być tak dobrane, by przede wszystkim liczyła się rywalizacja oraz rozrywka. Ustawienia każdego bolidu będą nałożone z góry, zmniejszone uszkodzenia, a systemy anti-lock oraz kontrola trakcji będą opcjonalne. Oczywiście wynik wyścigu nie będzie się liczył do klasyfikacji Mistrzostw Świata… jeszcze. To nie pierwsza inicjatywa F1, związana z esportem – działa już bowiem oficjalna esportowa liga F1, ale pierwsza na taką skalę i z udziałem profesjonalnych kierowców. Brakuje tylko jeszcze transmisji telewizyjnej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceF1.com
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię