Strona głównaEsportEuropa lepsza od Ameryki w finałach pierwszego sezonu Overwatch Contenders

Europa lepsza od Ameryki w finałach pierwszego sezonu Overwatch Contenders

ESL Mistrzostwa Polski nie były jedynym wydarzeniem esportowym, jakie miało miejsce podczas minionego weekendu w Polsce. W podkrakowskiej Alwernii odbywały się światowe finały Overwatch Contenders – zaplecza Overwatch League.

Co ciekawe, były to pierwsze finały tych nowych zmagań. Widzowie zobaczyli w trakcie tego weekendu serię pojedynków zwieńczonych pojedynkami finałowymi poszczególnych regionów – amerykańskiego, europejskiego oraz showmatchem, w którym zmierzyli się mistrzowie obu regionów. W finale amerykańskim spotkały się ekipy Toronto Esports oraz Fusion University. Zawodnicy Fusion okazali się lepsi, pokonując swoich przeciwników wynikiem 4:1. Jednostronność tego pojedynku wynagrodził widzom drugi, europejski finał, w którym formacja British Hurricane pokonała Team Gigantti 4:3. Tutaj mieliśmy do czynienia z o wiele bardziej zaciętym i wyrównanym pojedynkiem, w którym padał cios za ciosem. 
I w końcu przyszła pora na showmatch, w którym rozstrzygnięty miał zostać spór który region jest lepszy. Po 4 mapach okazało się, że do polskich finałów lepiej przygotowali się zawodnicy broniący honoru starego kontynentu, czyli British Hurricane. Pozwolili oni swoim amerykańskim przeciwnikom wygrać zaledwie jedną rundę, podczas gdy sami zdobyli aż trzy punkty.

Toronto Esports vs. Fusion University – 4:1
British Hurricane vs. Team Gigganti – 4:3
Toronto Esports vs. British Hurricane – 1:3

Obserwowaliście finałowe starcia? Jak Wam się podobały?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię