Strona głównaWiadomościEVGA prezentuje najbardziej dopasioną wersję GTX 1080Ti

EVGA prezentuje najbardziej dopasioną wersję GTX 1080Ti

Dla zwolenników overclockingu, pasjonatów PC moddingu czy fanatyków ciszy absolutnej pozycja obowiązkowa. Pozwoli bowiem na wiele, co stara się potwierdzić błogosławieństwo jednego z najbardziej rozpoznawalnych pecetowych podkręcaczy – Vince k|ngp|n Lucido. Hydro Copper zaskakuje. Możliwościami i ceną.

A błogosławieństwo to ujrzycie już w pierwszych sekundach po rozpakowaniu kartonowych zabezpieczeń. No dobra, może nie w pierwszych bowiem uwagę skutecznie odwraca blok wodny, dopięty do zestawu przez firmę EVGA. Zapewni on optymalny przepływ fluidów, które zadbają o odebranie ciepła rozhulanym do granic możliwości obwodom nadając jednocześnie poczucia, iż obcujemy ze sprzętem z najwyższej półki.

Takie intencje przynajmniej miał producent, opisując swe dzieło w katalogach jako flagowiec. Jeśli blok nie robi na was wrażenia – potencjał w overclockingu już powinien. Karta ma być odpowiedzią na potrzeby tych najbardziej wymagających maniaków doprowadzania chipów do wrzenia. Kingpinowa wersja 1080Ti Hydro Copper wesprze zakusy wykorzystaniem najwyższej jakości podzespołów w parze z solidną sekcją zasilania, a czas spędzony na nagrzewaniu pokoju umilą sensownie rozmieszczone punkty pomiarowe napięć oraz 9 miejsc, w których zainstalowano termopary dla pełnej kontroli pracy graficznego reaktora.

Sprawdź, w nieco innym wydaniu: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 Hybrid trafia do sprzedaży 

Zadowoleni będą również ci, którzy nie zdecydowali się na obudowę w rozmiarze XXL. Karta zajmie tylko jeden slot, przez co i użycie SLI będzie procesem nieco łatwiejszym.

Lubiący cyferki – wytężcie wzrok. Czas na fakty, dotyczące nastaw zasugerowanych przez Vince’a i wdrożonych przez EVGA. Po wrzuceniu (ostrożnym włożeniu w slot PCI-E) w płytę główną i uruchomieniu GPU-Z ujrzycie wartość 1582 MHz (o 101 więcej niż w standardzie) skaczącą do 1695 MHz (tryb Boost) w oknie informującym o prędkości GPU, a zakładka dotycząca pamięci RAM GDDRX5 sprawi uśmiech, informujący o przepływie informacji w tempie 11008 MHz (natywnie jest tyle samo, buu).

Sprawdź też: EVGA wprowadza GTX-a 1080 Ti w hi-endowej wersji K|NGP|N

Niestety na krajowych półkach jej nie ujrzycie (no chyba, że z ekstra marżą). Sprzedawana będzie w limitowanej ilości, tylko poprzez sklep online firmy EVGA.

Wyceniony został na 1249 USD, co po obecnym kursie zwraca wynik ok. 4500 złotych.

Źródło: techpowerup

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Szymon Nocoń
Redaktor, Testy wideo, Dział esport i gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię