Strona głównaWiadomościEVGA szykuje skok na procesory z serii Intel Skylake-X i Kaby Lake-X

EVGA szykuje skok na procesory z serii Intel Skylake-X i Kaby Lake-X

Nowe procesory Intel Core X lada chwila mają wylądować w naszych blaszakach. Graczom, którym brakuje odpowiedniej płyty głównej, EVGA proponuje 3 modele dedykowane pod najnowszą technologię.

Wraz z nadejściem nowych procesorów od Intela zmieni się nie tylko poziom wydajności, ale również wymagania stawiane wobec graczy. Wszystkie modele CPU oznaczone X-em zostaną obsłużone wyłącznie przez płyty główne wyposażone w chipset X299. EVGAa już przygotowała się na taką okoliczność, a Wy?

Jeśli nie, to zajrzyjcie do katalogu produktów wspomnianego producenta. Zapowiedział on bowiem trzy nowe płyty główne: X299 Dark, FTW K oraz Micro. Każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa i niepowtarzalna.

Model X299 Dark przypadnie do gustu najbardziej wymagającym graczom. Na jej pokładzie znajdziemy aż 4 wejścia PCIe na karty graficzne, które z łatwością połączymy w układ four-way SLI. Także lubi się bratać z pamięcią RAM DDR4-4133. Bez problemu ugości u siebie 128 GB w czterech bankach. Ponadto została zaprojektowana po to, by dogodzić miłośnikom dysków SSD M.2. W konstrukcji płyty głównej wbudowano wydajne chłodzenie mające łagodzić obyczaje i temperaturę spracowanej pamięci masowej.

Z kolei FTW K to propozycja dla osób kochających tęczowe światełka i wodotryski. Mowa tu o technologii podświetlenia RGB. W tym przypadku Evga rozświetli nam magistrale urządzeń wejścia/wyjścia, radiator zamontowany na chipsecie oraz główne wentylatory. Pomijając kwestię żywych kolorów, niniejszy model od poprzedniego różni liczba gniazd PCIe (tutaj zastaniemy ich o jedno mniej) oraz brak dodatkowego chłodzenia dla dysków M.2.

Ostatni z produktów EVGA reprezentuje klasę micro-ATX. Przez wzgląd na mniejsze wymiary, X299 Micro poradzi sobie jedynie z 64 GB pamięci RAM oraz z dwiema kartami połączonymi w trybie SLI. Jednak jeśli komuś zależy bardziej na rozwiązaniu kompaktowym, aniżeli łącznej mocy, to ta płyta jest przeznaczona właśnie dla niego.

Producent nie podał jeszcze ceny ani daty premiery opisywanych modeli płyt głównych. Aczkolwiek przedstawiciele EVGA poinformowali, że na internetowych półkach znajdą się całkiem niedługo.

Źródło: tomshardware.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię