Strona głównaEsportBlizzard otworzył swój pierwszy estadion do meczów Overwatcha

Blizzard otworzył swój pierwszy estadion do meczów Overwatcha

Overwatch to gra, która cały czas stara się przebić do świadomości miłośników esportu. Wciąż nie jest to tytuł tak popularny, jak chociażby Counter-Strike: Global Offensive lub League of Legends. Jednak nie zniechęca do Blizzarda do sporych inwestycji. Jedną z nich jest estadion do rozgrywania meczów.

Mogłoby się wydawać, że najsensowniejszym miejsce do wybudowania areny Overwatch będzie Los Angeles, które sąsiaduje z Irvine, czyli siedzibą firmy. Jednak wybór padł na zupełnie inny, nieco zaskakujący punkt na mapie świata. Pierwszy estadion Blizzarda został zbudowany w Taipei, stolicy Tajwanu. To właśnie tam w jednym z wieżowców znajduje się arena do rozgrywania meczów w grze Overwatch.

Estadion wygląda bardzo nowocześnie i przystosowany jest to realizowania wysokiej jakości transmisji. Jednak w gruncie rzeczy jest to arena niezwykle mała, w które pomieści się zaledwie kilkudziesięciu widzów na żywo. Przed każdym stanowiskiem gracza umieszczono 40-calowy telewizor z podglądem na poczynania danego zawodnika. Dodatkowo, między zespołami, znajduje się sporych rozmiarów telebim, na którym można śledzić rozgrywkę. Nie brakuje również miejsca do przeprowadzania wywiadów z zawodnikami, czy też stanowiska komentatorów. Dla odiwedzających sporą trakcją może być także sklepik z gadżetami Blizzarda.

Źródło: PCGamer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię