Strona głównaWiadomościFacebook - z serwisu wypłynęły dane ponad 500 milionów osób

Facebook – z serwisu wypłynęły dane ponad 500 milionów osób

Facebook znowu ma bardzo, bardzo poważny problem z prywatnością danych użytkowników. Okazało się, że ktoś opublikował dane ponad 500 milionów spośród nich.

W grupie ponad 533 milionów osób, których dane trafiły do sieci, jest około 2,5 miliona Polaków. Informacje zostały opublikowane na jednym z for. Jak zapewnia serwis Niebezpiecznik, wśród nich nie haseł ani żadnych informacji z nimi związanych, ale oczywiście – jak to zwykle w takich przypadkach bywa – zalecamy zmianę. 

Facebook

Ujawnione natomiast zostały adresy e-mail oraz numery telefonów – które często bywają na FB ukryte – oraz płeć, stan cywilny, zawód oraz miasto. Przedstawiciele Facebooka twierdzą, że cała sytuacja powstała w wyniku wykorzystania podatności, która miała być naprawiona jeszcze w 2019 roku. Nie wiadomo więc, czy dane są sprzed tej daty, a co za tym idzie – nieaktualne – czy po prostu Facebook jednak nie poradził sobie z naprawą. 

Zobacz: Facebook Cloud Gaming – kolejny gigant próbuje grania w chmurze

Plik z danymi waży ponad 400 MB. Dlaczego wyciekły dane “zaledwie” 533 milionów osób, a nie większej liczby – tego póki co nie wiadomo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię