Strona głównaMobileAktualnościFacebook Cloud Gaming - kolejny gigant próbuje grania w chmurze

Facebook Cloud Gaming – kolejny gigant próbuje grania w chmurze

Każdy chce mieć własną usługę grania w chmurze. Po Google’u przyszła pora na Facebook Cloud. Czy pójdzie im lepiej niż ze streamingiem?

Jak do tej pory, własne platformy do grania w chmurze uruchomiły już Google, Amazon, Microsoft i Nvidia. W większości przypadków ich możliwości są jednak mocno ograniczone, a usługi Google w ogóle nie uruchomimy w Polsce. Do tego wiele brakuje im w porównaniu do grania na sprzęcie stojącym w naszym domu. Teraz rękawicę w tej rywalizacji podejmuje także Facebook.

facebook-cloud-gaming

Jednak platforma Marka Zuckerberga podeszła do tematu nieco inaczej niż konkurenci. Od początku Facebook chciał podbić rynek gier casualowych, głównie niezbyt wymagających gier mobilnych. Nie inaczej jest tym razem – Facebook Cloud Gaming będzie oparte przede wszystkim o gry mobilne właśnie. Przede wszystkim, będą to tytuły free 2 play, a właściwie pay 2 win. 

Zobacz: Microsoft wstrzymuje reklamy na Facebooku

Jaki jest sens streamingu gier, które odpali najprostszy telefon? W Facebook Cloud Gaming ma chodzić między innymi o prezentowanie graczom fragmentów gier w wersjach testowych. Czyżby historia zatoczyła koło i do łask powoli wracały wersje demo? Nie każdy jednak będzie mógł się o tym przekonać, bo nowa usługa Google ma być dostępna póki co tylko dla posiadaczy telefonów z systemem Android.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię