Strona głównaGryAktualnościFall Guys: streamer wykorzystał żelki jako kontroler do gry

Fall Guys: streamer wykorzystał żelki jako kontroler do gry

Różne już oryginalne kontrolery do gier widzieliśmy. Ale żeby ktoś próbował grać w Fall Guys na… jedzeniu?

Fall Guys: Ultimate Knockout to dość pokręcona gra wieloosobowa, w której gracze otrzymują różne zadania i wykonują je, by zdobyć jak najwięcej punktów. Sterujemy w niej postaciami kolorowych ludków, przypominających żelki, które biorą w czymś w rodzaju telewizyjnego show. W rywalizacji może brać udział nawet 100 osób. Jeśli kojarzycie Hatoful Boyfriend, to opisywaną tutaj grę stworzyła ta sama firma – Mediatonic.

Wspomniałem, że w Fall Guys gracze sterują kolorowymi żelkami. I to chyba było inspiracją do nietypowego wyzwania. Jeden z nowozelandzkich streamerów i graczy, Rudeism, wykorzystał prawdziwe żelki, trochę okablowania oraz pojemnościowe, dotykowe sensory i zrobił z tego wszystkiego kontrolery do gry.

Nowy sposób gry tak spodobał się twórcom Fall Guys, że umieścili na swoim koncie na Twitterze film, na którym możecie zobaczyć jak Rudeism korzysta z fasolkowo-żelkowego kontrolera:

Jak wytłumaczył Rudeism, żelki nie są niczym innym, jak po prostu nietypowymi klawiszami klawiatury. Cztery odpowiadają za poruszanie, cztery za obracanie się, a kolejne trzy za skok, nurkowanie i chwytanie obiektów. 

Zobacz: Death Stranding – bieżnia jako kontroler ruchu

Jeśli sami będziecie chcieli sprawdzić jak działa takie sterowanie, albo stworzyć własne, pełna wersja gry będzie dostępna na Steam i PS4 już do 4 sierpnia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię