Strona głównaEsportCounter-StrikeHONORIS zaczyna walkę w play-offach Eden Arena: Malta Vibes 5

HONORIS zaczyna walkę w play-offach Eden Arena: Malta Vibes 5

Już dzisiaj pierwszy poważniejszy sprawdzian dla polskiego CS-a. HONORIS w pierwszym meczu play-offów Eden Arena: Malta Vibes 5 zmierzy się z Tikitakan.

Na pierwszy rzut oka można zadać sobie pytanie – co takiego ważnego jest w spotkaniach w ramach małego turnieju, gdzie nie gra nikt ze światowej czołówki, a najwyżej notowane Gambit Youngsters znajduje się obecnie na 28. miejscu rankingu HLTV? Po długim okresie posuchy i rozczarowań, jakie fundowały nam polskie formacje, już chyba wszyscy kibice pogodzili się z tym, że czasy świetności naszego CS-a są dawno za nami. Nic więc dziwnego, że skupiamy swoją uwagę na tych mniejszych turniejach, ze słabiej znanymi przeciwnikami. Szczególnie, że w Eden Arena: Malta Vibes 5 polska formacja poradziła sobie naprawdę wyśmienicie.

HONORIS TaZ NEO

HONORIS, czyli drużyna prowadzona przez legendy polskiego CS-a, Wiktora “TaZ-a” Wojtasa oraz Filipa “NEO” Kubskiego wyszła z fazy grupowej maltańskiego turnieju na 1. miejscu swojej grupy, z bilansem 2 wygranych i żadnej porażki, 48 rund zdobytych i 21 straconych. Polacy zmierzą się z mieszanym narodowościowo składem Tiktakan, który według HLTV znajduje się na 65. miejscu rankingu. Mimo pozornie niskiej pozycji naszych przeciwników, trzeba pamiętać, że to wciąż o 8 miejsc lepiej niż w przypadku Polaków. Inną sprawą jest fakt, że faza play-off to już spotkania BO3, a nie – jak w fazie grupowej – bardziej losowe BO1. Przed Polakami więc nieco trudniejsze wyzwanie, w którym muszą udowodnić, że wyniki fazy grupowej nie były przypadkiem.

Zobacz: Honoris – powrót legend polskiego CS-a w nowym projekcie

Spotkanie HONORIS i Tiktakan powinno się rozpocząć… no właśnie, tutaj są pewne rozbieżności. HLTV podaje godzinę 13:00, organizatorzy – 16:00. Na wszelki wypadek polecam śledzić polską transmisję już od 13:00.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię