Strona głównaGryAktualnościFani GTA 3, Vice City i San Andreas zachęcają do zakupu zanim...

Fani GTA 3, Vice City i San Andreas zachęcają do zakupu zanim Rockstar usunie gry ze Steam

W tym tygodniu Rockstar ogłosił remastery GTA 3, Vice City oraz San Andreas. Fani za pośrednictwem recenzji Steam zachęcają innych do kupienia oryginalnych części, zanim deweloper u sunie je z platformy.

Rockstar zapowiadając wydanie zremasterowanych odsłon serii potwierdził, że oryginalne wersje zostaną usunięte z platform cyfrowych na PC i konsolach. Ma to nastąpić w przyszłym tygodniu. Zastąpi je GTA: The Trylogy – The Definitive Edition. Fani sugerują teraz zakup oryginalnych wydań zanim te na zawsze znikną.

W recenzjach możemy przeczytać m.in.:

Upewnij się, że twoja dupa jest właścicielem trylogii, zanim zostanie wyrzucona ze Steam.

Kup to, zanim zostanie wycofane z listy w przyszłym tygodniu.

Użytkownik Steam Dime tak żegna się z GTA 3:

Żegnaj, stary przyjacielu. Rockstar usunie cię ze Steam, aby Definitive Edition mógł dla nich zarabiać. Dzięki za wspomnienia.

GTA 3 ma 20 lat, Vice City  – 19, a San Andreas – 17. Wersje gier dostępne do pobrania teraz na Steam, PlayStation Store i Xbox Marketplace nie są prawdziwymi oryginałami. Na przykład wersja San Andreas, którą można kupić w sklepie Xbox, to wersja na Xbox 360, którą można odtwarzać na Xbox One oraz Xbox Series X i S dzięki kompatybilności wstecznej. Wersja Vice City dostępna do pobrania w PlayStation Store to wersja na PlayStation 2 przekonwertowana do działania na PlayStation 4.

Zobacz: PC Building Simulator dostępny za darmo

W ogłoszeniu Rockstar podał, że Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition będzie dostępne na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X i S, Xbox One, Nintendo Switch oraz Rockstar Games Launcher. Nie wspomniał konkretnie o Steamie, co sugeruje, że oryginały zostaną usunięte z platformy Valve na zawsze.

Usunięcie starych wersji z ofert sklepów cyfrowych ma nastąpić 11 października. Każdy kto kupił już oryginalne wersje nadal będzie mógł z nich korzystać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię