Strona głównaKonsoleVRR ląduje na kolejnych TV Sony. Aktualizacja dla PS5 coraz bliżej?

VRR ląduje na kolejnych TV Sony. Aktualizacja dla PS5 coraz bliżej?

Niedawno popularna seria telewizorów Sony otrzymała aktualizację wspierającą VRR. Aktualizacja ta została stworzona m.in. z myślą o PS5, ale sama konsola jeszcze nie wspiera tej funkcji. Słowo klucz: jeszcze.

Jeśli cierpliwie czekaliście na wsparcie VRR dla PS5, Sony być może właśnie dało Wam cichą wskazówkę, że ta bardzo wyczekiwana aktualizacja w końcu pojawi się na konsoli. Serwis HDTV Test zauważył, że firma zaczęła wypuszczać stosowne aktualizacje dla kolejnej serii telewizorów – tym razem modelu Bravia X900H z 2020 roku. Telewizor ten, podobnie jak XH90, jest określany mianem “PS5 ready” i wspiera już 4K z wyświetlaniem 120 Hz.

PS5 VRR

Im więcej modeli otrzyma wsparcie dla VRR, tym bardziej prawdopodobne jest, że Sony przygotowuje grunt pod aktualizację dla samej konsoli. Szczególnie, że w przypadku obu modeli mówi się wprost, że są stworzone dla konsoli. Jednak włączenie VRR na Bravii X900H wymusza pójście na kilka ustępstw. Jeśli funkcja zmiennej rozdzielczości jest aktywna, musimy zrezygnować z X-tended Dynamic Range oraz Local Dimmingu. Nie wszystkim użytkownikom może się podobać taka “wymiana”.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTechRadar
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię