Strona głównaGryAktualnościFar Cry 6 – PETA chce usunięcia z gry walk kogutów

Far Cry 6 – PETA chce usunięcia z gry walk kogutów

Organizacja walcząca o prawa zwierząt PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) zażądała od Ubisoftu usunięcia z Far Cry 6 minigry – walki kogutów.

Far Cry 6 pełen jest różnorakich aktywności, wśród nich znalazły się również walki kogutów. Co ciekawe, walka stylizowana jest na potyczki znane z gry Tekken. Deweloper zadbał także o ekran wyboru „zawodnika”. W czasie walki to gracz steruje ptakiem ;).

W oficjalnym oświadczeniu wystosowanym przez Alicię Aguayo z PETA Latino:

Uczynienie gry w stylu Mortal Kombat ze strasznego, krwawego sporu, jakim są walki kogutów, to daleka droga od prawdziwej innowacji, w czasie gdy społeczeństwo mocno sprzeciwia się zmuszaniu zwierząt do walki.

Koguty, których używa się w walkach, są wyposażone w ostrogi, które przecinają mięśnie i kości, powodując agonię i śmiertelne rany. PETA Latino zaleca Ubisoftowi zamianę tej karygodnej minigry na taką, która nie gloryfikuje okrucieństwa.

Ubisoft odpowiedział na powyższe zarzuty, broniąc minigry:

Far Cry 6 to fantastyczna historia osadzona w Yarze, fikcyjnej wyspie karaibskiej. Wiele pobocznych aktywności reprezentuje część kultury i historii Yary, a one same zostały zainspirowane różnymi kulturami latynoamerykańskimi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię