Strona głównaGryAktualnościNew World - gracze wściekli na Amazon po wyjaśnieniu sytuacji z transferami

New World – gracze wściekli na Amazon po wyjaśnieniu sytuacji z transferami

Nowe MMORPG Amazonu po raz kolejny frustruje swoją społeczność. Twórcy New World doprecyzowali ograniczenia transferu postaci. 

Pierwsze dni od premiery upłynęły fanom New World głównie na przesiadywaniu w kolejkach. Setki tysięcy graczy było zalogowanych w jednym momencie, liczbę serwerów mocno ograniczono i w rezultacie większość osób czekała na swoją szansę na grę.

Zobacz: Twórcy Genshin Impact ujawnili swoją kolejną grę

Sytuacja poprawiła się nieco, kiedy Amazon poinformował o planowanym darmowym transferze postaci. W zeszłym tygodniu miała wejść do gry opcja przeniesienia swojej postaci na dowolny serwer, nawet taki znajdujący się w innym regionie. Teraz Amazon jest bliski wypuszczenia tej funkcji i zaczyna naprawiać swoje błędy.

Okazuje się, że nie będzie można przenosić postaci między regionami. Są to różne bazy danych, jest to technicznie niemożliwe, a zespół prowadzący Twittera gry nie był tego świadomy. Jak możecie się domyślać, gracze są wściekli. Wiele osób z Europy pierwszego dnia zdecydowało się na zmianę regionu na Stany Zjednoczone, gdzie graczy było mniej, a serwerów cały czas przybywało. Po blisko dwóch tygodniach od premiery okazuje się, że post na Twitterze był nieprawdziwy i niektórzy zmarnowali ponad sto godzin, levelując postać w innym regionie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVG247
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię