Strona głównaWiadomościRozrywkaFestiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 już w ten weekend

Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 już w ten weekend

Już w dniach 26 -28 maja w Warszawie odbędzie się największy festiwal gier wideo, planszówek i komiksów w Polsce – Pixel Heaven. Jest to 11. edycja Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven, będącego jednym z największych corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev w Polsce oraz Europie. Każda edycja festiwalu oferuje bogaty program, liczne atrakcje i wyjątkowych gości.

Wśród potwierdzonych gości jest m.in. Mike Dailly, twórca „Lemmings” oraz pierwszej odsłony serii „GTA„, który wciąż jest aktywny na scenie gier wideo jako niezależny twórca. Robert Łapiński, organizator wydarzenia, podkreśla: „Można się spodziewać, że podzieli się ciekawostkami z czasów tworzenia dla Amigi, opowie o swoich dawniejszych i współczesnych projektach. Będzie to interesujące zarówno dla graczy, jak i dla twórców, którzy będą mieli okazję się z nim spotkać”. Niezależni twórcy gier odgrywają ważną rolę na festiwalu, dlatego również obecny będzie Simon Butler, który pracował przy około 200 grach i jest filarem wielu firm, w tym Ocean. W ramach festiwalu odbędzie się również konkurs Intel Pixel Awards Europe.

 

Pixel Heaven to nie tylko główne wydarzenie, ale także wiele towarzyszących imprez, takich jak wystawy niezależnych twórców gier Pixel Expo, prezentacje, wykłady, panele, szkolenia oraz konkurs Intel Pixel Awards Europe. Gość Czwórki opowiada: „Stał się on największym w Europie konkursem dla niezależnych gier wideo, czyli tych, które są tworzone przez mniejsze studia. Są to bardziej eksperymentalne projekty, które nie podążają konwencjami mainstreamu. W tym roku nasze jury oceniło 206 produkcji z całego świata. Kryterium wyboru było to, aby gra została wydana po poprzedniej edycji Pixel Heaven. Spośród nietypowych i często oryginalnych produkcji, nominowaliśmy 13 gier, które będą prezentowane w Strefie Finalistów. Dzięki temu będzie można zobaczyć i spotkać nie tylko twórców największych, najbardziej znanych i dochodowych tytułów, ale także dowiedzieć się, co dzieje się w świecie gamedevu za kulisami”. Festiwal oferuje bogaty program i wiele atrakcji.

Podczas nadchodzącej edycji festiwalu czeka na zwiedzających wiele atrakcji, takich jak Giełda Pixela, Pixel Crunch (8-bitowy game jam), wystawa fotografii w grach wideo PHOTOMODEBOOK, Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym, turnieje gier na różne platformy, strefa automatów arcade i flipperów, trzy dni paneli, dyskusji i pokazów filmów, VR Corner, olbrzymia retro strefa komputerów i konsol 8/16-bitowych oraz strefa rozrywki bez prądu, obejmująca planszówki, książki, komiksy i prasę. Nie zabraknie również strefy food trucków.

Robert Łapiński wyjaśnia: „To, co jest fajne w naszym evencie, to fakt, że twórcy gier prezentujący swoje stoiska mają możliwość spotkania potencjalnych pracodawców, wydawców czy inwestorów. Ta impreza sprawnie łączy atmosferę festiwalu z aspektem biznesowym, a program jest naprawdę bogaty”.

Wydarzenie na Facebooku jest po tym linkiem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię