Strona głównaGryAktualnościFIFA 22: technologia HyperMotion nie dla PC

FIFA 22: technologia HyperMotion nie dla PC

Wygląda na to, że dla EA Sports zdecydowanym priorytetem są konsole nowej generacji. Twórcy sami przyznają, że FIFA 22 na PC nie dostanie tych samych rozwiązań co na Xboxa Series X/S i PlayStation 5.

FIFA 22 może być kolejnym przypadkiem, kiedy wersja PC praktycznie niczym nie będzie się różniła od tej na konsole poprzedniej generacji. Deweloperzy pracujący nad grą mają się koncentrować przede wszystkim nad konsolami nowej generacji. Tym samym, w wersji PC zabraknie chociażby promowanej ostatnio technologii HyperMotion.

FIFA 22

Co ciekawe, wersja PC nie ma nawet swoich beta testów. Tu także w lepszej sytuacji mogą się czuć posiadacze PlayStation 5 i Xboxa Series X/S. Przypomnijmy – wersja PC gry, która de facto będzie tylko aktualizacją składów, kosztuje 219 PLN.

Kolejne kontrowersje dotyczą samej aktualizacji do wersji next-gen. Dla przykładu, jeśli chodzi o konsolę Sony, to bazowa wersja dla PS4 – Edycja Standardowa – kosztować będzie 299,90, ale nie otrzyma żadnej aktualizacji do wersji next gen. Posiadacze PS5 nie będą więc mogli kupić tej wersji i za darmo zaktualizować dla nowej konsoli. Pozostanie im albo zakup wersji dedykowanej – za 349,90 PLN – albo edycji Ultimate, która będzie zawierała tak naprawdę dwie gry – na PS4 i PS5 – w cenie 449,90 PLN.

A wydawało się, że po testach “jawnych paczek” polityka sprzedażowa EA Sports stanie się bardziej rozsądna…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEA Sports
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię