Strona głównaGryAktualnościFIFA 22 od początku pozwoli podejrzeć zawartość paczek

FIFA 22 od początku pozwoli podejrzeć zawartość paczek

Kilka miesięcy temu EA Sports testowo wypuściło paczki do FIFA 21, których zawartość można było sprawdzić przed zakupem. Teraz podobna praktyka na stałe zagości w FIFA 22.

EA ogłosiło, że FIFA 22 od dnia premiery będzie zawierać tak zwane Preview Packs, czyli paczki kart, w których przed zakupem będzie widać co zawierają. Funkcja ta była testowana przez kilka tygodni w FIFA 21 i zdaniem Electronic Arts okazała się sukcesem.

FIFA 22

Nie oznacza to jednak, że tradycyjne paczki całkiem znikną. Paczki będą podzielone na Premium Gold i Premium Silver, a każdy z tych typów będzie miał swoje odpowiedniki “otwarte” i ukryte.

Zobacz: Fifa 22 – data premiery i początku wczesnego dostępu

To już kolejna próba Electronic Arts by pokazać światu, że starają się kontrolować poziom mikrotransakcji w swoich grach sportowych. W zeszłym roku wprowadzono funkcję FIFA Playtime, która daje graczom podgląd na to, ile czasu oraz pieniędzy poświęcili na grę. Za jej pomocą można też ustawić odpowiednie limity. Poza tym, z badań prowadzonych przez EA Sports wynika, że 78% graczy nie wydało w grze ani dolara, a 9 na 10 paczek FUT zostało uzyskanych w ramach rozgrywki, a nie zakupionych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię