Strona głównaWiadomościHardwareRozmiar ma znaczenie, AUO Optronics prezentuje ekran 4K o przekątnej 85 cali...

Rozmiar ma znaczenie, AUO Optronics prezentuje ekran 4K o przekątnej 85 cali i odświeżaniu 240 Hz.

Producent ekranów LCD LED, firma AUO Optronics zaprezentował największy w swojej ofercie ekran o przekątnej 85 cali, rozdzielczości 4K, a co najważniejsze odświeżaniu 240 Hz. Czyżby powoli nastawał czas olbrzymich ekranów z wysokim odświeżaniem.

Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni, że szybkie ekrany LCD występują, w ekranach o niewielkiej przekątnej jak 25, czy 27 cali, a ich rozdzielczość z reguły to FullHD. Także zaprezentowanie przez AUO Optronics panelu, który jednocześnie jest olbrzymi pod względem przekątnej, ale też wyświetla obraz w rozdzielczości 4K z odświeżaniem 240 Hz, każe wierzyć nam, że już w niedalekiej przyszłości na rynku pojawi się coraz więcej ekranów, o podobnych parametrach.

Do tej pory największym ograniczeniem byłą szybkość transmisji danych przez złącze HDMI 2.0, ale aktualnie stary standard złącza wypierany jest przez nowy HDMI 2.1, który zapewnia dużo większy transfer danych (48 Gbps) niż było to w przypadku HDMI 2.0 (18 Gbps), przy czym nawet przepustowość HDMI 2.1 może okazać się niska dla sygnału o tak wysokim odświeżaniu. Chyba że zostanie zastosowany, jakiś mechanizm kompresji np. DSC. Niestety producent nie podzielił się z użytkownikami, czy zastosował mechanizmy kompresji sygnału. Dodatkowo nie znamy też orientacyjnego kosztu tak dużego panelu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię