Strona główna Gadżety Figurka z Cyberpunka 2077 bije rekordy popularności na serwisach aukcyjnych

Figurka z Cyberpunka 2077 bije rekordy popularności na serwisach aukcyjnych

Panuje obiegowa opinia, że to Polacy są mistrzami w przekuwaniu na pieniądze niemal wszystkiego, co się da. Przykład ze środowiska gier to chociażby recenzenckie kopie gier, które otrzymują dziennikarze, a które potem – wbrew zakazowi – lądują na serwisach aukcyjnych.

Jednak nie tylko my mamy taką smykałkę. Wielu dziennikarzy, którzy uczestniczyli w zamkniętych pokazach Cyberpunka 2077 też wykazało się “pomysłowością”. A to za sprawą specjalnie z tej okazji przygotowanej pamiątkowej figurki, która przedstawia postać kobiety z najstarszego trailera gry CD Projekt RED. Na pewno wielu graczy zachowałoby sobie taki prezent na półce, ale znaleźli się również tacy, którzy postanowili od razu ów podarunek spieniężyć. Pokusa, trzeba przyznać, jest niezła, bo figurki, które można znaleźć chociażby na serwisie eBay, bardzo szybko osiągnęły zawrotne ceny. W chwili pisania tego artykułu rekordowa aukcja osiągnęła już poziom tysiąca dolarów.

Przy okazji – ciekawostka. Wiedźmin 3 zebrał większość możliwych nagród branżowych, więc autorzy na pewno by chcieli by ich nowa produkcja również podążyła tym śladem. Pierwszą nagrodę już mają – otrzymali wyróżnienie serwisu Destructoid za demo zaprezentowane na wspomnianym zamkniętym pokazie w trakcie E3 – zdaniem serwisu było to najlepsze demo ze wszystkich na całych targach.

A wracając do tematu figurki – Wy, będąc na miejscu wspomnianych dziennikarzy, zachowalibyście sobie taką pamiątkę czy od razu próbowali ją sprzedać?

Źródło: VG247

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE