Strona głównaEsportFinał 6. sezonu ESL Pro League odbędą się w Danii

Finał 6. sezonu ESL Pro League odbędą się w Danii

ESL i WESA zapowiedział pierwszy turniej CS:GO w Danii. W skandynawskim kraju odbędą się finały 6. sezonu ESL Pro League, w których zawodnicy powalczą o łączną pulę nagród 1 mln dolarów.

Jeden z najważniejszych turniejów tego roku zostanie rozegrany w duńskim Odense w dniach 8-10 grudnia. Mowa i finałach 6. sezonu ESL Pro League, w którym weźmie udział 12 najlepszych zespołów z Europy oraz obu Ameryk. Zanim jednak dostaną się na offline’owe finały, muszą przebrnąć przez fazę grupową, która rozpoczyna się już 22 sierpnia. Finaliści powalczą o łączną pulę nagród w wysokości 1 mln dolarów.

ESL i WESA zapewniają, że będzie to pierwszy tak duży turniej organizowany w Danii. Chociaż z kraju tego pochodzi wielu znanych graczy ze światowej czołówki, to jednak nie może on pochwalić się ciekawymi zawodami. Teraz ma się to zmienić. Niestety, 6. sezon ESL Pro League nie będzie pierwszy. Dosłownie kilka dni temu zapowiedziano BLAST Pro Series, które zostanie rozegrane 24-25 listopada w Kopenhadze. Tym samym ESL zostało uprzedzone. Jak na razie swój udział zapowiedziały drużyny North oraz Astralis.

Szkoda, że podczas finałów 6. sezonu ESL Pro League nie zobaczymy graczy Virtus.pro i Kinguin. W poprzednim sezonie obie drużyny spadły do niższej dywizji – ESEA Premier. Teraz muszą walczyć o powrót do najwyższej ligii.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię