Strona głównaGryAktualnościFinal Fantasy 14 zyskuje, World of Warcraft traci pieniądze

Final Fantasy 14 zyskuje, World of Warcraft traci pieniądze

Activision Blizzard opublikowało wyniki finansowe, w których wyraźnie widać systematyczny spadek zainteresowania World of Warcraft. Wygląda na to, że gracze przenoszą się do Final Fantasy 14.

Pomimo tego, że gier MMORPG jest wiele to jako głównych graczy na rynku należy wskazać World of Warcraft oraz Final Fantasy 14. Jednak od pewnego czasu gracze zaczynają odchodzić od gry Blizzarda i prawdopodobnie przenoszą się do Final Fantasy 14. Z WoW obecnie przyciąga 24 miliony graczy. Jeszcze w 2020 roku było ich 29 milionów.

Zobacz: Battlefield 2042 – następną aktualizację przesunięto na marzec

Blizzard World of Warcraft

Square Enix nie chwali się szczegółowymi wynikami, jednak według najnowszego raportu finansowego podnosi sobie poprzeczkę jeżeli chodzi o kolejne prognozy. Wśród powodów wymieniony został znaczący wzrost liczby płatnych subskrypcji Final Fantasy 14.

Square Enix Final Fantasy 14

FF14 to bez wątpienia sukces, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że po ostatnim rozszerzeniu, deweloper tymczasowo wstrzymał sprzedaż gry, żeby nie przeciążać serwerów. To z kolei pozwala przypuszczać, że przynajmniej cześć graczy WoW przeniosła się do FF14.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię