Advertisement
Strona głównaGryAktualnościFinal Fantasy XIV: COVID-19 opóźnia wydanie aktualizacji

Final Fantasy XIV: COVID-19 opóźnia wydanie aktualizacji

Covid-19 spowodował odwołanie wielu imprez gamingowych. Ale pierwszy raz jesteśmy świadkami jak wpływa na wydanie aktualizacji – patcha 5.3 do Final Fantasy XIV.

Problemy z wydaniem aktualizacji do wersji 5.3 Final Fantasy XIV pojawiły się przez konieczność pracy zdalnej. Oryginalnie aktualizacja miała się pojawić 16 czerwca, ale teraz reżyser gry, Naoki Yoshida przyznał, że trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Oznacza to w tym przypadku co najmniej miesiąc. Patch miał przynieść nie tylko nowe wątki, ale także zmienić nieco rozgrywkę by ułatwić graczom zapoznanie się z MMORPG w świecie Final Fantasy. 

Zobacz: FF XIV z dniami grania za darmo dla powracających

Według słów Yoshidy, zespół pracuje teraz na 85-90 procent wydajności. Najbardziej konieczność pracy zdalnej odczuł zespół kontroli jakości. Jednak nie tylko sama gra ucierpiała na pandemii koronawirusa. Odwołano także, zaplanowany na listopad konwent Fan Festival. Organizatorzy rozważali różne opcje, ale w końcu uznali, że nie są w stanie zagwarantować odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa uczestników.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię