Strona główna Esport Finały ECS Season 6 na inaugurację Arlington Esports Stadium

Finały ECS Season 6 na inaugurację Arlington Esports Stadium

Po raz pierwszy w historii finały Esports Championship Series odbędą się na arenie przygotowanej specjalnie z myślą o esporcie, której przygotowanie kosztowało 10 milionów dolarów.

Do tej pory finałowe rozgrywki poszczególnych sezonów ECS rozgrywane były w halach typowo sportowych – trzykrotnie w SSE Arena w Wembley w Londynie i raz w Anaheim Arena. Jedynym wyjątkiem były finały 4. sezonu, rozgrywane w Meksyku, a konkretnie w Hard Rock Hotel w Cancun. W 6. sezonie areną zmagań czołowych zespołów CS:GO na świecie będzie arena wybudowana specjalnie pod tego typu rozgrywki.

W dniach 22 do 25 listopada zawodnicy spotkają się w Esports Stadium (mało oryginalna nazwa, nie? 😉 ) w amerykańskim Arlington. Będzie to pierwszy tak duży turniej rozgrywany na terenie tego obiektu – otwarcie Esports Stadium ma bowiem nastąpić kilkanaście dni wcześniej. Obiekt powstaje nakładem 10 milionów dolarów, z przebudowywanego Arlington Convention Center, a jego powierzchnia ma wynosić prawie 10 tysięcy metrów kwadratowych. Tym samym będzie to największa tego typu lokalizacja w całych Stanach Zjednoczonych. Pula nagród ECS Season 6 wyniesie 750 tysięcy dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE