Strona głównaWiadomościFirma Cherry zapowiedziała nową klawiaturę mechaniczną MX Board 5.0

Firma Cherry zapowiedziała nową klawiaturę mechaniczną MX Board 5.0

Klawiatury mechaniczne są nieodłącznym elementem życia wielu graczy. Firma Cherry zamierza wykorzystać ten fakt i wprowadzić na ich biurko nowy model wpisujący się w doktrynę gamingu. 

Warunkiem przetrwania w grach komputerowych są szybkość, precyzja i wygoda akcesoriów komputerowych. Wiemy o tym my i producenci sprzętu. Do wąskiego grona specjalistów zalicza się Cherry, która kolejny raz składa nam propozycję w postaci nowoczesnej klawiatury mechanicznej.

Jest to produkt wiążący wszystkie, najważniejsze cechy kontrolerów. MX Board 5.0 wyróznia ponadprzeciętna szybkość, precyzja i wygoda działania. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać autorską wersję przełączników Cherry MX Silent Red lub 4 rodzaje klasycznych przełączników o różnym progu aktywacji, sile nacisku i głośności pracy: MX Red, MX Black, MX Brown, MX Blue.

Niezależnie od ich gatunku, wszystkie przełączniki przetrwają do 50 mln uderzeń. Dla graczy miłujących ciszę i spokój, producent poleca dedykowane switche Silent Red, gdyż oferują najniższy stopień hałasu, linearny charakter pracy i optymalną siłę aktywacji 45,8 g. Przełączniki zapewnią dużą dokładność działania dzięki pełnemu systemowi anti-ghosting oraz niskiemu opóźnieniu. 

Wygodę pracy zapewni wyraźna czcionka CHERRY opracowana przez niemiecką firmę Typemates. W połączeniu z białym podświetleniem nie ma szans, by wystukać przypadkowy klawisz. Ponadto producent wyposażył swój model w odłączaną podkładkę. Pozwala ona indywidualnie dobrać pozycję klawiatury za sprawą zamontowanych nóżek. W jej przypadku możemy rozstawić ją na 8 różnych sposobów i wysokości.

Klawiatura mechaniczna Cherry MX Board 5.0 jest już dostępna w sprzedaży. Kosztuje mniej więcej tyle, co najdroższe modele konkurencji – 159 euro.  

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię