Strona główna Wiadomości Firma Cherry zapowiedziała nową klawiaturę mechaniczną MX Board 5.0

Firma Cherry zapowiedziała nową klawiaturę mechaniczną MX Board 5.0

- Reklama -

Klawiatury mechaniczne są nieodłącznym elementem życia wielu graczy. Firma Cherry zamierza wykorzystać ten fakt i wprowadzić na ich biurko nowy model wpisujący się w doktrynę gamingu. 

Warunkiem przetrwania w grach komputerowych są szybkość, precyzja i wygoda akcesoriów komputerowych. Wiemy o tym my i producenci sprzętu. Do wąskiego grona specjalistów zalicza się Cherry, która kolejny raz składa nam propozycję w postaci nowoczesnej klawiatury mechanicznej.

Jest to produkt wiążący wszystkie, najważniejsze cechy kontrolerów. MX Board 5.0 wyróznia ponadprzeciętna szybkość, precyzja i wygoda działania. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać autorską wersję przełączników Cherry MX Silent Red lub 4 rodzaje klasycznych przełączników o różnym progu aktywacji, sile nacisku i głośności pracy: MX Red, MX Black, MX Brown, MX Blue.

Niezależnie od ich gatunku, wszystkie przełączniki przetrwają do 50 mln uderzeń. Dla graczy miłujących ciszę i spokój, producent poleca dedykowane switche Silent Red, gdyż oferują najniższy stopień hałasu, linearny charakter pracy i optymalną siłę aktywacji 45,8 g. Przełączniki zapewnią dużą dokładność działania dzięki pełnemu systemowi anti-ghosting oraz niskiemu opóźnieniu. 

Wygodę pracy zapewni wyraźna czcionka CHERRY opracowana przez niemiecką firmę Typemates. W połączeniu z białym podświetleniem nie ma szans, by wystukać przypadkowy klawisz. Ponadto producent wyposażył swój model w odłączaną podkładkę. Pozwala ona indywidualnie dobrać pozycję klawiatury za sprawą zamontowanych nóżek. W jej przypadku możemy rozstawić ją na 8 różnych sposobów i wysokości.

Klawiatura mechaniczna Cherry MX Board 5.0 jest już dostępna w sprzedaży. Kosztuje mniej więcej tyle, co najdroższe modele konkurencji – 159 euro.  

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE