Strona głównaWiadomościFirma Creative na 30. urodziny swoich kart dźwiękowych pokaże światu Sound BlasterX...

Firma Creative na 30. urodziny swoich kart dźwiękowych pokaże światu Sound BlasterX AE-5

Creative podczas Gamescom 2017 będzie świętować 30-lecie kart dźwiękowych Sound Blaster. Z tej okazji w trakcie targów pokaże nam swój najnowszy model AE-5.

Już za 5 dni rozpocznie się tegoroczna edycja Gamescom 2017. Na największych targach komputerowych na świecie nie zabraknie premierowych zwiastunów gier, wystapień deweloperów, a także sprzętu gamingowego. Jednym z wystawców będzie firma Creative Technology, znana z akcesoriów komputerowych, a przede wszystkim z autorskiej karty dźwiękowej Sound Blaster.

Lada chwila ich flagowemu produktowi stuknie 30. i dlatego jest to dla nich idealny moment, by zaprezentować najnowszą odsłonę karty dźwiękowej o nazwie Sound BlasterX AE-5. Aby umożliwić graczom wydobycie najlepszej jakości dźwięku, producent wyposażył ją w osobny wzmacniacz słuchawkowy Xamp. Każdy z kanałów przesyłu dźwięku ma być zasilany odzielnie, dzięki czemu przetworzony przez nie sygnał uzyska moc znamionową do 122dB 32-bit/384kHz ESS Sabre DAC.

Do karty dźwiękowej AE-5 wpakowano także pełen zestaw technologii wzbogacającej doznania słuchowe i wizualne. Znajdziemu tu między innymi system dźwięku przestrzennego 7.1 i system Radar Scout, który pozwala połączyć komputer z urządzeniem zewnętrznym (może zostać wykorzystany do wyświetlenia na komórce dodatkowych informacji z gry).

Dzieło Creative ma zwieńczyć rozbudowane podświetlenie RGB. Za sprawą zasilania Aurora Reactive Lighting możemy spersonalizować iluminację płytki PCB. Jeśli uznamy, że zintegrowany system nie spełnia naszych „tęczowych potrzeb”, możemy podłączyć do karty zewnętrzne paski RGB i przyozdobić resztę komputera. 

Cena karty dźwiękowej Creative Sound BlasterX AE-5 pozostanie jeszcze przez jakiś czas tajemnicą.    

Źródło: Creative

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię