Strona głównaEsportKioShiMa ma problem. Dopiero wczoraj dowiedział się, że zastąpi go Olofmeister

KioShiMa ma problem. Dopiero wczoraj dowiedział się, że zastąpi go Olofmeister

Olof ‘olofmeister’ Kajbjer miał wczoraj dołączyć do FaZe Clanu w miejsce Fabiena ‘kioShiMa’ Fieya. Teraz Francuz ma problem, bo o niczym nie wiedział. O zmianie miał się dowiedzieć dopiero wczoraj wieczorem.

Przejście olofmeistera do FaZe Clan jeszcze nie zostało oficjalnie ogłoszone, ale jest już praktycznie pewne. Wiadomo, że Szwed zastąpi kioShiMę, dla którego będzie to kolejne wyrzucenie z drużyny. Może słowo „wyrzucenie” nie jest do końca poprawne, w końcu nadal ma obowiązujący kontrakt. Jednak ławka rezerwowych oznacza niewiele okazji do grania, więc Francuz raczej nie zostanie w drużynie na długo. Niestety, ma teraz spory problem.

Okazuje się, że kioShiMa wiedział o planach FaZe Clanu, aby zakontraktować olofmeistera, ale nie sądził, że to on zostanie zastąpiony. Dlatego nie szukał sobie nowej drużyny. O tym, że to jednak on sam ląduje na ławce rezerwowych miał się dowiedzieć dopiero wczoraj wieczorem. Problem polega na tym, że za chwilę rozpoczyna się sezon ESL Pro League i drużyny mogą dokonać już tylko 2 zmian w swoich składach. To pozostawia Francuzowi niewielkie pole do jakichkolwiek manewrów. Najprawdopodobniej będzie musiał odpocząć od gry przez kilka najbliższych tygodni, chociaż niewykluczone, że dość szybko uda mu się znaleźć drużynę.

Po bardzo nie udanym PGL Major Kraków 2017 FaZe Clan dokonał aż dwóch zmian w składzie. Aleksi ‘allu’ Jalli został zastąpiony przez Ladislava ‘GuardiaN’ Kovacs’a. Teraz Fabien ‘kioShiMa’ Fiey wylądował na ławce rezerwowych, a na jego fotel wskoczył Olof ‘olofmeister’ Kajbjer. Wielu uważa, że drużyna stworzyła swego rodzaju dream team, który zwojuje światowe sceny. Ja tego zdania nie podzielam. Już mieliśmy okazję oglądać drużyny gwiazd i nigdy nie osiągały one wielkich sukcesów. Pamiętajcie, że żeby ktoś zdobył 30 fragów w meczu, to inny członek drużyny musi ich mieć 15. Tak to już działa. Nie da się wygrywać każdego meczu wynikiem 16:5 lub wyższym. Ale czas pokaże. Na pewno FaZe Clan jest mocną drużyną, ale czy na tyle mocną, aby powalczyć z SK Gaming i Astralis? Mam wątpliwości…

Źródło: Slingshot Esports

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię