Strona głównaWiadomościFirma iiyama pokazała bezramkowe monitory dla graczy z AMD FreeSync

Firma iiyama pokazała bezramkowe monitory dla graczy z AMD FreeSync

Firma iiyama zaprezentowała zupełnie nowy monitory dla graczy. Świetnie sprawdzą się one przy budowaniu zestawu składającego się z kilku ekranów, gdyż są praktycznie pozbawione ramek. Do tego obsługują jeszcze technologię synchronizacji obrazu AMD FreeSync.

Dwa pierwsze monitory należą do serii Black Hawk. Ich oznaczenia to odpowiednio G-Master G2530HSU-B1 oraz G-Master G2730HSU-B1. Pod względem specyfikacji są to urządzenia niemal identyczne. Różnią się przede wszystkim przekątną ekranu, która wynosi kolejno 24,5 cala oraz 27 cali. Poza tym większy model jest nieco jaśniejszy i osiąga 300 cd/m2 zamiast 250 cd/m2 w mniejszym wariancie.

Oba monitory bezramkowe (na trzech bokach) panele TN z podświetleniem LED. Mogą wyświetlać obraz w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Częstotliwość odświeżania nie robi wielkiego wrażenia i wynosi 75 Hz, ale przecież nie każdy gra w tytuły pokroju CS:GO. Dla wielu taka wartość będzie w pełni wystarczająca. Czas reakcji matrycy to oczywiście 1 ms, ale między odcieniami szarości, więc w rzeczywistości wartość ta jest sporo wyższa. Monitory mają wbudowane głośniki stereo (2 x 2 W), złącze słuchawkowe oraz dwa porty USB 2.0. Ceny to odpowiednio 159 i 209 euro.

Sporo ciekawiej prezentuje się model Red Eagle G-Master GB2760QSU-B1. To monitor 27-calowy o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Również jest praktycznie pozbawiony ramek, więc można kupić od raz trzy takie urządzenia i stworzyć dość imponujący zestaw. Częstotliwość odświeżania również jest wyższa i wynosi 144 Hz, więc urządzenie doskonale sprawdzi się chociażby w przywoływanym już Counter-Strike’u. Matryca – według producenta – osiąga jasność 350 cd/m2. Nie brakuje także dwóch portów USB 3.0, wbudowanych głośników stereo oraz złącza słuchawkowego. Wszystkie trzy monitory obsługują AMD FreeSync w zakresie od 48 Hz do swojej maksymalnej częstotliwości odświeżania. Za model iiyama Red Eagle G-Master GB2760QSU-B1 trzeba zapłacić około 469 euro.

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię