Strona głównaWiadomościFirma Lenovo zmierza ku gamingowej przyszłości - relacja z konferencji w Warszawie...

Firma Lenovo zmierza ku gamingowej przyszłości – relacja z konferencji w Warszawie

W Polsce Lenovo wyrosło na jednego z czołowych producentów sprzętu komputerowego. Coraz śmielej wstępuje w nowe obszary technologii przekraczające standardy gamingu. 

20 września w Warszawie w studiu Pin-Up odbyła się konferencja w całości poświęcona Lenovo. Na scenie nie zabrakło przedstawicieli firmy, a także dobrze rokujących gwiazd ze świata esportu. Wśród błysków fleshy i piór spragnionych świeżych informacji była także nasza ekipa. Dwóch wybrańców losu, których misją było przeniknąć w struktury producenta sprzętu komputerowego i dowiedzieć się, jakie wyzwania postawili przed sobą wizjonerzy gamingu.

Krzysiek i Dawid, bo tak zwali się nasi bohaterowie, przybrali maski wszechwiedzących geeków i ruszyli w pogoń za gorącymi newsami. Tłum ludzi porwał ich do strefy siedzienia, skąd przyglądali się prezentacjom poprowadzonym przez m.in. Andrzeja Sowińskiego, Alicję Klemendorf, Macieja Polaka, Rafała Ryczyńskiego oraz Pawła Gepnera. Z pasją opowiadali o rosnącym zainteresowaniu graczy VR i AR. Padła nawet przepowiednia, że do 2020 roku rynek technologiczny będzie kształtować się w tym obszarze na poziomie 28,3 bilionów dolarów. Na krótko zahaczono również o projekt Lenovo Explorer, który w przyszłosci zostanie zastosowany w celach edukacyjnych i rozrywkowych. Pozwoli przeniknąć do wirtualnego świata, a także rozszerzy dobrze nam znaną rzeczywistość o wiele udogodnień, a w tym np. umozliwi odwiedzić miejsca oddalone o tysiące kilometrów, obejrzeć film w pełnym wymiarze 360 stopni, bądź zamienić się w atom wody, by móc zbadać nanoświat.     

Kolejnym tematem rozmów była linia produktów gamingowych z serii Legion. W tle pojawiły się modele laptopów, komputerów stacjonarnych (Legion Towers), wyświetlaczy, czy też akcesoriów mogących spełnić potrzeby graczy niedzielnych i zawodowców. Z pewnością będą to zabawki, które trafią w ręce wielu pasjonatów gier. Kiedy Maciej przypomniał sobie o rozkładzie konferencji, jego miejsce zastąpiła nowo powstała drużyna esportowa The Legion, którą utworzono w ramach projektu „30 days to pro„. W walce o profesjonalną licencję walczyło 4000 osób, a na koniec kwalifikacji turniejowych pozostało 5 zawodników. Team składający się z Rafała „creativ” Krupka, Kamila „Shaibuz” Kurysia, Adriana „Henry” Ryby, Damiana „XO” Gołembiewskiego, Jakuba „JacKobi” Dymowicza, zmierzy się w grze Counter-Strike z drużyną Pompa Team Yellow podczas nadchodzących targów PGA.

Ponadto warto wspomnieć o dwóch dodatkowych atrakcjach konferencji. Byli nim gość specjalny Łukasz „lecho” Leśniewski (mistrz Polski Need for Speed) i gra Star Wars: Jedi Challenges. Jak możecie się domyślać Gwiezdne Wojny wywołały większe emocje. Przy pomocy specjalnego kontrolera można było pomachać laserowym mieczem w środowisku wirtualnym i poczuć jak prawdziwy mistrz Jedi.   

Nasi tajni agenci zbierali informacje z wielką uwagą, lecz wzrok uciekał im czasem w kierunku sprzętu rozstawionego wokół okupowanej sali. Rozpakowali więc podręczny ewkipunek i w mig soczewki aparatów rejestrowały tamtejsze otoczenie. Dlatego nie będziemy dłużej rozpisywać się o tym, co było, a czego zabrakło. Zamiast tego dajemy Wam tonę zdjęć przedstawiających najważniejsze punkty konferencji.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię