Strona głównaWiadomościZnamy polski cennik Steama! Kurs wymiany jest korzystny

Znamy polski cennik Steama! Kurs wymiany jest korzystny

Deweloperzy korzystający z usług Steam potwierdzili informację o pojawieniu się złotówki wśród walut płatniczych. Jak mają się rodzime grosiki do zakupów przeliczanych w euro?

Wczorajsza sensacja to dzisiejsze trzęsienie ziemi. Na wieść o planach wprowadzenia nowych form płatności na Steamie, a w tym miedzianej złotóweczki, na twarzach graczy pojawił się nieśmiały uśmiech i nutka zwątpienia. Tak jak i Wy, baliśmy się o to, w jaki sposób zostanie potraktowana nasza waluta. Mogliśmy tylko zgadywać, czy przelicznik będzie dla nas korzystny. Po tym, co zaraz przeczytacie, wpadniecie w dziki szał!

Najpierw przedstawiamy Wam pełną treść listu, przesłaną do wszystkich deweloperów:

 

W ramach naszych nieustannych starań, aby Steam stawał się coraz lepszy dla graczy z całego świata, akceptujemy ceny gier w 10 nowych walutach i 1 nowym regionie. Proszę podać ceny dla następujących nowych walut z uruchomieniem planowanym na koniec tego roku:

Argentyńskie Peso (ARS)
Kostarykańskie Colones (CRC)
Izraelskie Szekle (ILS)
Kazachstańskie Tenge (KZT)
Kuwejt Denar (KWD)
Polski Złoty (PLN)*
Katar Rial (QAR)
Ukrainśka Hrywna (UAH)
Urugwajskie Peso (UYU)
Vietnamski Dong (VND)
Południowo-Azjatycki region cen (dolar amerykański dla Bangladeszu, Bhutanu, Nepalu, Pakistanu i Sri Lanki)
Oprócz oferowania wyceny w walucie lokalnej w większej liczbie krajów, gracze z tych krajów będą mogli korzystać z różnych wcześniej niedostępnych metod płatności. Dzięki tej aktualizacji Steam obsługuje łącznie 39 walut i 80 metod płatności, co zapewnia prawdziwie globalny zasięg gier.

Ceny powinny zostać wprowadzone tak szybko, jak to możliwe, z wyświetleniem nowych walut, aby były już dostępne w trakcie akcji sprzedażowych zaplanowanych na jesień i zimę 2017. Aby wprowadzić ceny, zaloguj się w witrynie Steamworks Developer i wybierz Cennik z menu rozwijanego Aplikacje i pakiety. W zależności od wybranej ceny bazowej w USD zostaną wyświetlone zielone rekomendacje dotyczące nowych walut. Te zalecane ceny mogą zostać zaakceptowane lub dostosowane według własnego uznania. Przypominamy, że jeśli nie masz ceny wprowadzonej do kraju po ustawieniu lokalnej waluty na stronie Sklepu Steam, Twoja gra będzie niedostępna w sprzedaży w tym kraju.

Zaktualizowaliśmy również zalecaną macierz cen dla nowych i istniejących walut. Naszym celem jest coroczne aktualizowanie tych zaleceń, aby lepiej pomóc deweloperom odnieść sukces na rynkach na całym świecie. Decyzje dotyczące cen w Steam są w rękach autora i zachęcamy do tego, aby zawsze robić to, co jest najlepsze dla Twoich graczy. Więcej informacji i sugestii dotyczących najlepszych praktyk znajdziesz w dokumentacji cenowej Steamworks.

* Ceny w PLN są specyficzne dla Polski, ale jak każdy użytkownik w ramach EOG może odkupić dowolne licencje na zakupy w kraju EOG (bezpośrednio lub jako prezent).”

 

Wiemy już, że złotówka widnieje w panelu deweloperów i mogą oni ustalić konkretną cenę produktu lub skorzystać z automatycznego przelicznika Valve. Podobno w ciągu kilku dni zmiany cenowe zobaczą również użytkownicy. Dotyczy to jednak tylko tych gier, przy których producent podał cenę w nowej walucie. Jeśli tego nie zrobi, gra będzie w naszym regionie niedostępna. Jak możemy przeczytać w liście, Valve zależy na tym, by wszyscy producenci korzystający z platformy sprzedażowej uzupełnili te dane, aby już w ramach jesiennej wyprzedaży gracze z całego świata mogli nabyć grę we własnej walucie.

Kolejną świetną informacją jest wprowadzenie nowych metod płatności. Do powszechnego zakupu kartą dołączy usługa internetowa „Przelewy24”. Niewykluczone, że za gry w trybie ekspresowym zapłacimy również przez PayU lub BLIK.

I teraz to, na co wszyscy czekają – przelicznik euro na złotówki. Nasze marzenia spełniły się prawie w 100%. Kupimy taniej i łatwiej. Będzie iście zajebiście! Poniżej możecie porównać swoje założenia z rzeczywistym kalkulatorem walut.

0,99 euro – 3,59 zł
1,99 euro – 7,19 zł
2,99 euro – 10,99 zł
3,99 euro – 14,49 zł
4,99 euro – 17,99 zł
5,99 euro – 21,99 zł
6,99 euro – 25,49 zł
7,99 euro – 28,99 zł
8,99 euro – 32,99 zł
9,99 euro – 35,99 zł
14,99 euro – 53,99 zł
19,99 euro – 71,99 zł
22,99 euro – 89,99 zł
27,99 euro – 107,99 zł

Biorąc pod uwage aktualny kurs walut, na każdym jednym euro zaoszczędzimy ponad 50 groszy. Tylko trzeba pamiętać o tym, że ostatecznie to deweloper kształtuje cenę produktu. Jeśli będzie chciał skorzystać z automatycznego przelicznika Steam, wtedy jego grę zakupimy według powyższego schematu.

Kluczyki gier zakupione po naszej stronie będzie można aktywować w innych krajach, a to oznacza tylko jedno – eldorado dla cyfrowych handlarzy. Jednak musimy jeszcze poczekać na oficjalne ogłoszenie ze strony Steam. Gdy przyjdzie odpowiedni moment, wszyscy razem będziemy świętować rozpoczęcie nowej, lepszej ery panowania polskich graczy.

Ciekawe, czy CD Projekt RED wystawiając w przyszłości Cyberpunk 2077 przychylniej spojrzy na graczy z Polski. 🙂  

Źródło: steamcommunity.com łowcygier.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię