Strona głównaWiadomościFlash Wolves obsypany złotem w turnieju League of Legends. Tajwański team wygrał...

Flash Wolves obsypany złotem w turnieju League of Legends. Tajwański team wygrał 11. sezon IEM

Turniej w League of Legends już za nami. Wypełniony był śmiałymi akcjami graczy i nieoczekiwanymi zwrotami wydarzeń. Tym razem to zawodnicy z Flash Wolves ze szczęścia zawyli przed północą i zgarnęli 70 tysięcy dolarów.

Podczas 11. Intel Extreme Masters zaplanowano moc atrakcji dla wszystkich odwiedzających katowicki spodek. Będzie trochę sprzętu komputerowego, demonstracji, a także rywalizacji w grach online, m.in. w CS:GO i Star Craft II. Już w sobotę rozpoczął się pierwszy z turniejów, który wyłonił mistrzów League of Legends. Po wszystkim, wśród okrzyków wydobywających się z widowni zdało się „Flash Wolves!”.

Do turnieju przystąpiło 8 drużyn z wszystkich zakątków świata: Hong Kong Esports, G2 Esports, H2k-Gaming, Kongdoo Monster, M19, RoX Tigers, Unicorns of Love i wspomniani wcześniej mistrzowie 11. turnieju. Zespół Flash Wolves od samego początku wyrastał na lidera stawki. W półfinale usiedli na przeciwko H2k-Gaming, w którym myszkę nerwowo naciskał jedyny w turnieju Polak („Jankos”). Ich mecz trwał stosunkowo długo. Tak jakby obie drużyny wyczekiwały na błąd przeciwnika. Dopiero po godzinnych zmaganiach na tablicy ujrzeliśmy pierwszy punkt dla H2k-Gaming. Nie nacieszyli się prowadzeniem zbyt długo. Tajwańskie Wilki poczuły krew i w dwóch kolejnych rundach pożarły swojego rywala, kończąc spotkanie na 2:1.

Niedzielny finał trwał o wiele krócej. Prędko skrzyżowali groźne spojrzenia z G2 Esports i przeszli do ostatniego meczu turnieju LoL. Flash Wolves nie dali żadnych szans finałowemu przeciwnikowi i już od pierwszej rundy dali się im we znaki. Po 32 minutach prowadzili 1:0, a w drugiej odsłonie w ciągu 26 minut zabili Barona, przechwycili smoki i całą ekipą ruszyli na Nexus. Kilka sekund później z bazy G2 Esports pozostały tylko zgliszcza, po których dumnie stąpali zawodnicy z Flash Wolves. Tym samym za pierwsze miejsce w turnieju otrzymali puchar mistrza IEM 2017 i 70 tysięcy dolarów.

Przed nami jeszcze dwa inne turnieje. Za niecały tydzień gracze będą wzajemnie zabijać się w Counterze i Star Crafcie II.

Źródło: intelextrememasters.com, im.ziffdavisinternational.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię