Strona głównaWiadomościMicrosoft chce wystartować z usługą Xbox Game Pass. Za 10$ będziemy mogli...

Microsoft chce wystartować z usługą Xbox Game Pass. Za 10$ będziemy mogli zagrać w 100 gier

Kiepska sprzedaż Xbox One (dwukrotnie mniej od PS4 – ponad 40 mln urządzeń) zmusiła Microsoft do radykalnych działań. Aby przyciągnąć do siebie więcej klientów zamierza uruchomić usługę Xbox Game Pass.

Za symboliczne 10 dolarów otrzymamy dostęp do bazy 100 gier. Płacąc miesięczny haracz będziemy mogli zagrać w produkcje wydane m.in. przez 2K, Capcom, BANDAI NAMCO, Depp Silver, Sega, THQ i wiele innych znanych developerów. Warto podkreślić, że na liście znajdą się gry wydane na platformę Xbox One i Xbox 360 ze wsteczną kompatybilnością, więc nie zabraknie tytułów nowszych i tych już trochę nadgryzionych przez ząb czasu. Konkretnych growych pozycji nie podano jeszcze zbyt wiele, ale padło już kilka nazw, które powinny zainteresować każdą grupę graczy. Znajdzie się coś dla amatorów sportu – NBA 2K16 -, dla fanów strzelanek – Halo 5: Guardians -, a także dla tych, którym nie obce jest planowanie grubych akcji w śmietance towarzyskiej – Payday 2.

Xbox Game Pass nie proponuje niczego rewolucyjnego, bowiem Sony już dawno wprowadziło usługę PS Now, jednakże sposób działania i oferta, którą przedstawia Microsoft różni się od konkurencyjnego abonamentu. Najważniejszym elementem mającym wpływ na jakość usługi Xbox Game Pass będzie konieczność pobrania gry na dysk. Dzięki temu unikniemy lagów charakterystycznych dla streamowej wersji PS Now. Po drugie Microsoft umieści w swojej bazie gry wydawane na konsolę nowej i starej generacji, a w przypadku Sony to były jedynie tytuły z zakurzonego PS3. W Xbox Game Pass będzie ich dużo mniej (XGP 100 – PS Now 450), lecz co jakiś czas na ich miejsce pojawią się inne growe produkcje.

Pozostał jeszcze koszt abonamentu. Wierni konsoli Microsoftu zaoszczędzą miesięcznie 10$, ale w przeciągu całego roku wydadzą o 20 dolarów więcej, gdyż Sony od prenumeratorów PS Now chce tylko 100$. Aby przekonać się, która firma oferuje więcej wartościowych treści musimy poczekać do wiosny aż usługa Xbox Game Pass będzie dostępna dla szerokiego grona odbiorców.

Źródło: xbox.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię