Strona głównaEsportfnatic znowu najlepsze - Szwedzi wygrywają WESG 2017

fnatic znowu najlepsze – Szwedzi wygrywają WESG 2017 [lista wszystkich medalistów + wyniki Polaków]

Zawodnicy szwedzkiej formacji fnatic po raz kolejny udowadniają, że wracają do wysokiej formy i są przeciwnikami, z którymi trzeba się liczyć. We wspaniałym stylu pokonali Space Soldiers i zdobyli 1. miejsce turnieju CS:GO światowych finałów WESG 2017.

Do rozstrzygnięcia losów finału CS:GO potrzebne były aż trzy mapy – pierwsza (Cobblestone) poszła Szwedom dość gładko i pod ich dyktando. Grając po stronie CT po pierwszej połowie prowadzili 10:5 i nawet mimo tego, że w drugiej połowie Space Soldiers byli o jeden punkt lepsi to jednak nie wystarczyło bo zdobyli oni pierwszy duży punkt na swoje konto. Drugie starcie, na mapie Inferno, było niezwykle wyrównane i zacięte, po pierwszej połowie o jeden punkt lepsi byli Szwedzi, ale w drugiej wszelkie różnice się zatarły i potrzebna była dogrywka. W tej dużo lepszą dyspozycję wykazali gracze Space Soldiers, wygrywając ją 4:1, a całą mapę 19:16.

Przyszła więc pora na mapę Mirage, którą lepiej zaczęli zawodnicy z Turcji. Szybko wyszli na prowadzenie 5:1, a do końca pierwszej części mapy prowadzili 9:6. Po zamianie stron kontynuowali budowanie przewagi, aż do stanu 14:9, gdzie w ich „maszynie” coś się zacięło. To był moment, który Space Soldiers długo będzie się chyba śnił po nocach. Szwedzi najpierw wygrali rundę eco, a potem zaczęli odrabiać straty, doprowadzając do wyrównania po 14, a chwilę później zdobywając 16. punkt i wygrywając całe spotkanie oraz główną nagrodę wysokości 800 tysięcy dolarów (plus bonus od organizatorów, wynoszący 10% nagrody głównej). MVP turnieju CS:GO został KRIMZ.

Lista wszystkich medalistów WESG 2017 prezentuje się tym samym następująco:

CS:GO:

1. fnatic (Szwecja)
2. Space Soldiers (Turcja)
3. Team Russia (Rosja)

CS:GO kobiet:

1. Russian Forces (Rosja)
2. LLG (Chiny)
3. TDC (Kanada)

StarCraft II:

1. Maru (Korea Płd.)
2. Dark (Korea Płd.)
3. Serral (Finlandia)

DOTA2:

1. Team Russia (Rosja)
2. paiN Gaming (Brazylia)
3. Team Hellas (Grecja)

Hearthstone:

1. Fujitora (Turcja)
2. Luker (Kanada)
3. posesi (Japonia)

Jeśli chodzi o występy Polaków, to AGO Esports zakończyli swój udział na ćwierćfinale, podobnie jak Elazer w turnieju StarCrafta II, Nerchio nie wyszedł ze swojej grupy tegoż turnieju, a Xeno odpadł w ćwierćfinale rywalizacji Hearthstone. Jak oceniacie grę Polaków na „Igrzyskach Sportów Elektronicznych”? 

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię