Strona głównaWiadomościOprogramowanieFolding@home: Nvidia prosi graczy o użyczenie mocy obliczeniowej w walce z koronawirusem

Folding@home: Nvidia prosi graczy o użyczenie mocy obliczeniowej w walce z koronawirusem

Jeśli macie gamingowego peceta, możecie użyczyć jego moc obliczeniową by pomóc w walce z pandemią COVID-19. To już kolejny sposób w jaki gracze mogą przyczynić się do poprawy sytuacji, która nas wszystkich spotkała.

Pomóc w walce z COVID-19 możecie pobierając specjalny program Folding@home. Potem wystarczy już tylko odpalić go w momencie gdy w nic nie gracie, a z listy projektów wybrać „Any disease” – COVID-19 ma tam najwyższy priorytet.

Pamiętacie aplikację SETI@Home, która pomagała szukać planet nadających się do zamieszkania? Folding@home działa na podobnej zasadzie. Aplikacja łączy Wasze komputery w międzynarodową sieć, która generuje ogromną moc – a tą można przeznaczyć na skomplikowane obliczenia. 

Folding@home jest w sieci już od lat, było nawet dostępne już za czasów PlayStation 3. Wykorzystywano go do różnego rodzaju obliczeń. Teraz pojawiły się tam projekty związane z białkami, które wchodzą w skład SARS-CoV-2, potocznie nazywanego koronawirusem. Projekty te mogą pomóc naukowcom lepiej zrozumieć koronawirusa, a co za tym idzie stworzyć wydajne terapie przeciwko niemu. 

Zobacz: Jak epidemia koronawirusa może wpłynąć na branżę gier?

Jeśli więc w obliczu aktualnej sytuacji czujecie bezradność, a chcielibyście jakoś pomóc, to idealna okazja. No i żeby wziąć udział w badaniach nie trzeba wychodzić z domu, czego teraz powinniśmy bardzo unikać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię