Strona głównaGryAktualnościFootball Manager 2020 - rekord zainteresowania grą z Epic Games Store

Football Manager 2020 – rekord zainteresowania grą z Epic Games Store

Udostępniony w zeszłym tygodniu przez Epic Games Store, darmowy Football Manager 2020, cieszy się rekordowym zainteresowaniem graczy.

Trwająca pandemia koronawirusa spowodowała opóźnienia wielu wyczekiwanych gier. Problem ten dotknął także twórców Football Managera 2021, firmę Sports Interactive. Pierwsza informacja o opóźnieniu pojawiła się w lipcu i do tej pory nie wiadomo kiedy ukaże się gra. To może być jednym z powodów, dla których poprzednia odsłona serii bije rekordy zainteresowania, odkąd ogłoszono ją darmową w Epic Games Store.

Football Manager 2020

Football Manager 2020 to jedna z trzech darmowych gier z Epic Games Store. Sports Interactive chwali się promocją na swoim blogu, wspominając między innymi o możliwości gry z posiadaczami innych platform oraz cross-progresie. Grę do tej pory pobrał ponad milion osób – to wynik z trzech dni, jakim pochwalił się dyrektor studia, Miles Jacobson we wpisie na twitterze. Ponad połowa z tej liczby to wynik z zaledwie pierwszych 24 godzin. Poza tym, grę w ciągu pierwszych 36 godzin pobrało pięć razy tyle osób co w trakcie całego darmowego okresu (dwóch tygodni) na Steam.

Zobacz: Hitman 3 eksluzywnie na Epic Games Store na PC

Darmowy Football Manager 2020 będzie dostępny w sklepie Epica do 24 września. Potem obecne gry zostaną zastąpione między innymi grą RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameRant
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię