Strona głównaWiadomościFortnite Battle Royale niedługo umożliwi cross-play PC-Konsole-Mobile

Fortnite Battle Royale niedługo umożliwi cross-play PC-Konsole-Mobile

Coś, na co wielu graczy czekało. Prawdziwe granie ponad podziałami. Już niedługo będziemy mogli grać z przyjaciółmi w Fortnite Battle Royale niezależnie od tego, z jakiej platformy korzystają.

Wypowiedz dewelopera:

Wbrew temu co sugerowano, Microsoft od dawana jest liderem w zakresie wspierania międzyplatformowych gier, łącząc graczy PC z graczami konsolowymi. Współpracujemy z nimi przez ostatnie kilka miesięcy, aby umożliwić taką funkcję graczom Fortnite i pozwolić grać razem.

Warto zaznaczyć, że na razie użytkownicy konsol XBO i PS4 nie będą mogli grać razem. Jednak na Twitterze zarówno Phil Spencer z Xbox jak i Epic deweloper Fortnite powiedzieli, że chcieliby, aby użytkownicy PS4 i XBO wkrótce mogli również wspólnie zagrać. Jest to teraz kluczowy punkt do realizacji.

Fortnite Battle Royale w ciągu kilku miesięcy pojawi się również w wersji Android i iOS, gracze będą mogli cieszyć się 100 osobowymi meczami oraz otrzymywać te same mapy i aktualizacje co gracze pozostałych platform. Wersja mobilna również będzie wspierała cross-play, oznacza to, że w niedługim czasie będziemy mogli grać „każdy z każdym”

[you tube=bmNhcNJEEMA]

W redakcji zastanawiamy się tylko jak zostanie rozwiązany „problem” autoaim na konsolach.

Źródło: eurogamer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię