Strona głównaMobileAktualnościFortnite – Epic prosi sąd o przywrócenie gry na App Store

Fortnite – Epic prosi sąd o przywrócenie gry na App Store

Epic Games złożyło wniosek do sądu o przywrócenie Fortnite na App Store po tym jak liczba graczy na iOS spadła o ponad 60%. Platforma Apple gromadziła ponad 116 milionów graczy Fortnite.

Epic Games po raz kolejny podjęło próbę przekonania sądu do przywrócenie Fortnite na App Store. Deweloperowi zaczyna palić się grunt pod nogami, od momentu usunięcia aplikacji z platformy Apple z gry zrezygnowało ponad 60% użytkowników systemu iOS.

Zobacz: Wiedźmin 3 trafi na PS5 i Xbox Series X

Jak donosi serwis The Verge, Epic złożyło wniosek przeciwko Apple, który ma zmusić firmę do ponownego udostępnienia Fortnite na swojej platformie. Pełne przesłuchanie w tej sprawie ma odbyć się 28 września. Epic ma jednak nadzieję, że gra wróci w ręce graczy jeszcze zanim nastąpi rozprawa.

Wcześniej sędzia Yvonne Gonzalez Rogers uznała, że Apple nie musi przywracać gry na swojej platformie ponieważ Epic nie udowodnił, że została mu wyrządzona krzywda. Co więcej, to Epic świadomie złamał umowę z Apple. Deweloper w swoim najnowszym zgłoszeniu stwierdza, że od czasu usunięcia gry z App Store liczba aktywnych użytkowników iOS spadła o 60%. Pokrywa sięto z rozpoczęciem 2. rozdziału 4. sezonu o tematyce Marvela, do którego gracze iOS nie mogą dołączyć z powodu braku aktualizacji.

Zobacz: DOOM Eternal w 4K i 120 fps na RTX 3080 wygląda bajecznie

Epic Twierdzi, że iOS jest największą platformą dla Fortnite z 116 milionami graczy, czyli prawie 1/3 z 350 milionów. Deweloper twierdzi ponadto, że 63% graczy ma dostęp do gry tylko za pośrednictwem urządzeń Apple. Co więcej, zachodzi również obawa, że większość z nich już nigdy nie wróci do gry.

Apple z kolei grozi, że zablokuje na rok możliwość wnioskowania przez Epic o nowy profil dewelopera. Byłby to poważny problem. Firma wydała w tej sprawie oświadczenie:

Jesteśmy rozczarowani, że musieliśmy zamknąć konto Epic Games w App Store. Współpracowaliśmy z zespołem Epic Games przez wiele lat nad ich premierami i wydaniami. Sąd zalecił, aby Epic przestrzegał wytycznych App Store, których trzymali się przez ostatnią dekadę. Zamiast tego przesyłają kolejne aktualizacje Fortnite, które łamią regulamin. To jest niesprawiedliwe dla wszystkich innych programistów w aplikacji Store i stawia klientów w samym środku walki. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli nadal współpracować, ale obecnie nie jest to możliwe.

Apple i Google usunęły Fortnite ze swoich sklepów z aplikacjami po tym, jak Epic wprowadziło możliwość zakupu V-Dolców bezpośrednio w grze z pominięciem prowizji platform. Epic rozpoczął kampanię #FreeFortnite nawiązując do reklamy Apple z 1984, która z kolei nawiązuje do książki Ovell’a 1984.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię