Strona głównaWiadomościFortnite już zarabia więcej niż PlayerUnknown’s Battlegrounds

Fortnite już zarabia więcej niż PlayerUnknown’s Battlegrounds

Fortnite czy PlayerUnknown’s Battlegrounds – która gra jest popularniejsza? Która zarabia więcej? Która ma więcej widzów na Twitchu? To raczej Epic Games na powody do zadowolenia.

W ostatnim tygodniu lutego, na Twitchu rozgrywkę z Fortnite’a obejrzało w sumie 14 mln unikalnych użytkowników. Dla porównania PUBG mógł w tym samym czasie pochwalić się wynikiem „zaledwie” 8,7 mln. Co ciekawe, miesiąc wcześniej (pod koniec stycznia) PUBG miał bardzo podobny rezultat, bowiem osiągnął oglądalność na poziomie 8,5 mln widzów. Jednocześnie Fortnite oglądało wtedy 6,1 mln osób. Zatem w ciągu zaledwie 30 dni gra Epic Games zanotowała ponad 100-procentowy wzrost.

Ale nie to jest dla twórców najważniejsze. Liczy się kasa. Tutaj Epic Games również ma powody do zadowolenia. Według raportu SuperData w lutym Fortnite przyniósł 126 mln dolarów przychodu, a PUBG już tylko 103 mln. Tam sama firma twierdzi, że Fortnite jest popularniejszy, ponieważ jest za darmo i ma przyjemniejszą dla oka poprawę. Ważnym czynnikiem mają być też cheaterzy, z którymi PUBG Corp. ma w ostatnich miesiącach spory problem.

SuperData przewiduje również, że gatunek Battle Royale nadal będzie zyskiwał na popularności. Wkrótce do gry mają wkroczyć więksi tego świata. O grach w tym gatunku myślą już chociaż Activision oraz Take-Two, a to prawdopodobnie dopiero początek szaleństwa. Tak dużej kasy na pewno nie będą chciały przepuścić również taki marki jak: Electronic Arts, Ubisoft czy nawet Valve.

Źródło: GameSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię