Strona głównaWiadomościOdświeżone trzy pierwsze części Tomb Raidera? Niedoczekanie nasze

Odświeżone trzy pierwsze części Tomb Raidera? Niedoczekanie nasze

Square Enix usunął wszystkie filmy z remasterów na YouTube, a Realtech VR ogłosił, że nie będzie już pracował nad projektem.

Niedawno informowaliśmy Was o projekcie wydania zremasterowanej wersji pierwszych trzech części Tomb Raider, które miały zostać udostępnione na Steam. Nad nową wersją gier pracowała ekipa Realtech VR a do odświeżenia gry miały posłużyć mody, które wymagają oryginalnych gier na Steam żeby działać. Wydaje się jednak, że cały projekt został zamknięty.

Crystal Dynamics wypowiedziało się w temacie:

Choć zawsze cieszymy się z pasji i emocji związanych z serią Tomb Raider, to wersje remasterowane są tworzone bez naszej wiedzy i zgody. W związku z tym nie zostały nigdy oficjalnie usankcjonowane. Zapewnienie fanom wysokiej, jakości gier jest podstawą naszej misji jako firmy, która wymaga od naszych projektów właściwych procedur tworzenia i dystrybucji. Jesteśmy podekscytowani przyszłością Tomb Raider i cały czas dziękujemy fanom za ich ciągłe wsparcie dla tej marki.

Szczerze mówiąc, projekt wyglądał niesamowicie i nadal był oryginalnym Tomb Raiderem. Były to w zasadzie mody, które wymagały posiadania oryginalnej wersji gier. Dlatego tym bardziej niezrozumiałe jest dlaczego Square Enix zdecydował się na zablokowanie projektu.

Remastery miały zawierać nowe rendery 3D, ulepszone tekstury i shadery, dodawać dynamiczne cienie w czasie rzeczywistym i obsługę 4K. Co więcej Realtech VR miał plany, aby umożliwić personalizację tekstur postaci.

Źródło: dsogaming

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię