Strona głównaGryAktualnościFortnite – po twojej śmierci spadkobiercy dostaną twoje konto i V-dolce

Fortnite – po twojej śmierci spadkobiercy dostaną twoje konto i V-dolce

Tencent chce wprowadzić do Fortnite możliwość dziedziczenia wirtualnych pieniędzy oraz innych cyfrowych zasobów. Dzięki temu po śmierci gracza nie przepadną wirtualne przedmioty, które zostały zakupione za prawdziwe pieniądze.

Firma Tencent uzyskała niedawno patent dotyczący dziedziczenia cyfrowych zasobów, który pomoże graczom przekazywać przedmioty i walutę w grach po ich śmierci. Według analityka branży gier wideo Daniela Ahmada, chiński gigant technologiczny złożył wniosek o patent w 2019 roku.

Zobacz: Wiedźmin: premiera 2. sezonu serialu jeszcze w tym roku

Czas jest dość przypadkowy, biorąc pod uwagę, że Apple niedawno ogłosiło własną usługę cyfrowej dziedziczności, która pozwala użytkownikom przypisać administratora, który może uzyskać dostęp do ich zasobów cyfrowych po ich śmierci. Patent Tencenta jest podobny, ale pozwala na bezpośredni transfer przedmiotów, jeśli jest to określone w testamencie.

Prawdę mówiąc temat jest dość poważny, obecnie większość naszego życia oraz różnych zasobów dostępna jest tylko w postaci wirtualnej. Jednak pieniądze jakie na nie wydaliśmy są a w zasadzie były całkowicie prawdziwe. Z drugiej strony jest to dość zabawne. Wyobraźcie sobie rodzinkę walczącą o spadek i kłócącą się o skórki do CS:GO albo Fortnite.

Tencent nie ujawnił publicznie swoich planów dotyczących dziedziczenia cyfrowego, ale biorąc pod uwagę, że firma jest zajęta kupowaniem mnóstwa studiów i programistów, nie ma co myśleć, że patent nie będzie odgrywał ważnej roli w przyszłej strategii korporacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię