Strona głównaWiadomościFortnite pobił 1,5-roczny rekord, należący wcześniej do League of Legends

Fortnite pobił 1,5-roczny rekord, należący wcześniej do League of Legends

Fortnite bije kolejne rekordy. Już teraz wiadomo, że w marcu padnie kolejna bariera. W tym miesiącu gra Epic Games pobije 1,5-roczny rekord Twitcha, który przez ten czas należał do League of Legends i wydawał się niezagrożony.

O co chodzi? Już teraz Fortnite może pochwalić się wynikiem 105 mln oglądanych godzin na Twitchu. Oznacza to, że gra z gatunku Battle Royale pobiła rekord, który od 1,5 roku należał do League of Legends. Dokładnie w październiku 2016 roku LoL był oglądany na najpopularniejszej platformie streamingowej przez 103 mln godzin. Od tamtego czasu nikomu nie udało się tego pobić i wydawało się, że jeszcze długo nie uda się tego zrobić.

Wynik 105 mln godzin został osiągnięty na 3 dni przed końcem marca, więc rekord zostanie jeszcze wyśrubowany. Jest spora szansa na osiągnięcie nawet 115 mln oglądanych godzin na Twitchu. Biorąc pod uwagę, że nawet PlayerUnknown’s Battlegrounds nie pobił tego rezultatu, widać jak dużą popularnością cieszy się Fortnite. Na dodatek twórcy potrafią skutecznie utrzymywać wysokie zainteresowanie, ciągle wzbogacając produkcję o nowe elementy. Wkrótce ma pojawić się między innymi nowa mapa.

Źródło: Gamoloco

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię