Strona głównaWiadomościFortnite prześcignął Minecraft na YouTube i pnie się dalej

Fortnite prześcignął Minecraft na YouTube i pnie się dalej

Fortnite w tym tygodniu zaliczył kolejny sukces. Wszystko za sprawą liczby filmów z gry jaka została udostępniona w serwisie YouTube.

Epic dzięki swojej grze jest w posiadaniu globalnego rekordu liczby udostępnionych filmów. Gra zdobyła również drugie miejsce w kategorii czasu oglądania, ponadto ustanowiony został rekord największej liczby oglądających stream. Co jest zasługą hiszpańskiego YouTubera ElRubiusOMG, którego transmisje oglądało jednocześnie ponad 1,1 miliona widzów. W rozgrywce wzięła udział również setka innych Youtuberów, którzy ściągnęli łącznie 42 milionów widzów.

Ryan Wyatt na swoim koncie Twitter napisał:

Jak duży jest FortniteGame na Youtube? Fortnite ma rekordową liczbę filmów z grą jaka została udostępniona w ciągu jednego miesiąca. Wczoraj turniej Battle Royale miał ponad 42 milionów wyświetleń na żywo tym samym ustanowił rekord dla największego pojedynczego streama na żywo i ponad 1,1 miliona widzów jednocześnie.

Jest tego więcej. Platforma marketingowa Influencer Marchmade przeanalizowała ponad 2,4 miliona filmów z YouTube związanych z grami a dane pokazują, że Fortnite w połączeniu z trybami Save the World i Battle Royale pokonał nawet Minecrafta pod względem oglądalności na YouTube. Minecraft od dawna był dominującą grą na YouTube, ale od sierpnia zeszłego roku oglądalność systematycznie spada.

Na powyższym wykresie można zobaczyć, jak w listopadzie zeszłego roku Fortnite prześcignął swoich konkurentów Battle Royale czyli Clash Royale i PUBG. Już wtedy osiągnął ponad miliard łącznych wyświetleń na Youtube. Oglądalność między styczniem a lutym wzrosła o 151%. Tymczasem Clash Royale i PUBG pozostają na tym samym poziomie.

Oczywiście nie miałoby to większego znaczenia gdyby oglądalność nie przekładała się na zwiększenie przychodów z mikropłatności. Według najnowszego raportu SuperData opublikowanego w lutym 2018, Fortnite Battle Royale zajmuje trzecie miejsce na konsolach i szóste na PC. Zeszły rok przyniósł również rekordowe przychody ze sprzedaży dodatkowych treści, obecnie posiada również największą liczbę aktywnych użytkowników prześcigając Call of Duty WWII oraz GTA V.

Jest to prawdopodobnie największy „comeback” wszech czasów w grach, biorąc pod uwagę, że Fortnite miał zostać zezłomowany rok temu z powodu długiego czasu tworzenia gry. Uruchomienie trybu Save the World nie przysporzyło grze wielu fanów, ale umiejętność Epic do śledzenia sukcesów PUBG i trybu Battle Royale pozwoliło na dostosowanie gry do aktualnych trendów i osiągnięcie spektakularnego sukcesu.

Nie da się przewidzieć, czy Fortnite długo będzie utrzymać ten bezprecedensowy sukces. Nawet Epic nie jest w stanie nad tym zapanować i utrzymać podobnych wyników na dłużej. Zwłaszcza, że na ten tort ostrzą sobie zęby inni wydawcy. Podobno Acivision przygotowuje własną grę AAA z gatunku Battle Royal. Jedno jest pewne Epic dzięki zarobionym pieniądzom zabezpieczył swoją przyszłość na długie lata.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. A teraz patrzcie jak jest, FORTSHIT zdycha a Minecraft powstaje (nawet Roblox jest bardziej grywalny niż fortnut) super jest poczytać teksty że Fortnut leprzy z 2018 bo beka jest kurde… XD jakim cudem takie guano (fortnut) wgl istnieje.Gdybym to ja stworzył takie gówno jak Fortnite to dawno bym sie pierdolnął cegłą (nie fortshitową tylko blokiem cegły) w łeb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię