Strona głównaWiadomościNVIDIA uruchamia Akademię Gamingu GeForce

NVIDIA uruchamia Akademię Gamingu GeForce

Kilka lat temu NVIDIA wystartowała z programem NVIDIA Academic Program. Ma on na celu między innymi współpracę z profesorami i naukowcami na całym świecie. Teraz częścią tego programu staje się Akademia Gamingu GeForce.

Swoje cele NVIDIA Academic Program realizuje poprzez Centra Doskonałości zlokalizowane na całym świecie – między innymi w Hiszpanii, Chinach, Indiach czy Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam prowadzi się badania dotyczące wykorzystania procesorów graficznych do zaawansowanych obliczeń. Dotychczas chodziło głównie o architekturę CUDA i sztuczną inteligencję. Teraz pojawia się tam nowa gałąź – GeForce Academy of Gaming. Studenci mogą skorzystać z jednego z trzech głównych kierunków – dotyczącego sprzętu, zarządzania esportem oraz „gamingozofii” – ten tajemniczo brzmiący kierunek ma pokazać przyszłym developerom jak stworzyć grę, która będzie miała potencjał na nowo stworzyć dany gatunek.

Już wkrótce ma zostać udostępnionych pierwszych kilkanaście lekcji online, a kolejne będą regularnie dodawane. Pojawi się w nich wiele ciekawych tematów, jak na przykład badania urbanistyczne i planowanie, przyszłość AI w grach oraz lingwistyka internetowa.

Rejestracja jest darmowa, a absolwenci danego kierunku otrzymają rekomendacje do wielu szkół wyższych i uniwersytetów. Z katalogiem zajęć możecie zapoznać się pod adresem http://www.geforce.com/academy, a poniżej możecie zobaczyć oficjalną zapowiedź nowej akademii:

[you tube=zS4E21obBtg]

Zainteresowani?

Źródło: NVIDIA

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię