Strona głównaGryAktualnościFortnite: szesnastolatek mistrzem świata, zgarnia 3 miliony dolarów nagrody

Fortnite: szesnastolatek mistrzem świata, zgarnia 3 miliony dolarów nagrody

Wszystkim śmiejącym się z dzieci grających w Fortnite szybko zrzednie mina gdy dowiedzą się, że jeden z nich zgarną trzy miliony dolarów. Co więcej w mistrzostwach świata Fortnite trzech Polaków wygrało po 50 tysięcy dolarów.

Zwycięzcą mistrzostw świata Fortnite został 16-letni Kyle „Bugha” Gierdsorf. Tym samym saldo jego konta bankowego, o ile takie już posiada, wzbogaciło się o 3 miliony dolarów. Pula nagród turnieju Fortnite World Cup wynosiła aż 30 milionów dolarów, dlatego pozostali gracze otrzymali po 50 tys. Warunkiem było zakwalifikowanie się do wielkiego finału. W tej ekipie znalazło się trzech Polaków.

Zobacz: Fortcast #1 – przedstawiamy pierwszy, polski podcast o Fortnite!

Maciej Teeq Radzio zajął 43 miejsce, Jarosław JarkoS Kaleta wywalczył 52 miejsce, a anonimowy luki uplasował się na 82 pozycji. Cios w samą cebulę…

Zobacz: PUBG Corp próbował przepisu na sukces Fortnite’a. Nie wyszło

W rozgrywkach w parach, finaliści również otrzymali 3 miliony dolarów do podziału na dwóch. Epic obecnie inwestuje dużo pieniędzy w esport i możemy spodziewać się, równie pokaźnych nagród w kolejnej edycji konkursu. Chyba czas zacząć trenować.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepcgamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię