Strona głównaWiadomościRozrywkaWiedźmin Netflix: Showrunnerka komentuje słowiańskiego ducha i odnosi się do kwestii rasizmu

Wiedźmin Netflix: Showrunnerka komentuje słowiańskiego ducha i odnosi się do kwestii rasizmu

Showrunnerka netflixowego Wiedźmina, Lauren S. Hissrich odniosła się do słowiańskiego pochodzenia Wiedźmina. Poruszyła również kwestię dotyczącą ras i narodowości aktorów biorących udział w serialu.

Ostatnio w sieci było dość głośno za sprawą „słowiańskiego ducha” Wiedźmina. Showrunnerka serialu Lauren S. Hissrich odniosła się do tego tematu jednocześnie poruszając kwestie ras i narodowości w serialowym uniwersum Sapkowskiego.

Książki są polskie i pełne słowiańskiego ducha. Ważne było żeby utrzymać ten sam ton również w serialu. Mając to na uwadze, pytałam (zwłaszcza polskich przyjaciół): czy kultura słowiańska może być zredukowana wyłącznie do koloru skóry? Odpowiedź brzmiała: boże, mamy nadzieję, że nie.

Robimy serial dla 190 krajów. We wszystkich adaptacjach twórczych, dokonujemy zmian z myślą o publiczności. W grach Geralt i wiedźmini mają amerykańskie akcenty. W książkach tak nie było, ale twórcy byli mądrzy i wiedzieli, że powinni odwoływać się do szerszej publiczności.

Hissrich poruszyła również kwestie rasizmu, a w zasadzie jakby powiedział Pratchett gatunkizmu. Bowiem uprzedzenia w świecie wiedźmina wynikają z przynależności do danego gatunku a nie rasy.

Zobacz: Netflix – serial Wiedźmin nie jest i nie będzie adaptacją gier

Wiedźmin jest naprawdę interesujący, jeśli chodzi o przedstawianie rasizmu, ponieważ chodzi w nim o gatunki a nie kolor skóry. Postacie są inne przez kształt oczu, uszu, ich wzrost itp. W książkach nikt nie zwraca uwagi na kolor skóry. Więc w serialu… również nikt tego nie robi. Kropka.

Jeśli chodzi o casting, przyjęliśmy każdego, kto uważał, że potrafi udowodnić, ze jest w stanie wcielić się w postać. Mieliśmy do czynienia ze wszystkimi grupami etnicznymi i wiekowymi oraz różnymi poziomami talentu – od gwiazd filmowych, aż po fanów w Polsce, którzy nigdy wcześniej nie grali zawodowo. Wybraliśmy najlepszych aktorów.

Wielu internautów ma jednak nadal obawy o słowiańskiego ducha po obejrzeniu pierwszego trailera. Miejmy nadzieję, że w ostatecznej produkcji znacznie lepiej to wypadnie. A swoją drogą Hissrich wspomina o tym, że rasizm w świecie Wiedźmina jest na podstawie gatunku nie koloru skóry. Poza Azarem Javedem kojarzonym z mieszkańcem Bliskiego Wschodu raczej nie spotkamy tam postaci o innym kolorze skóry.

Zobacz: Wiedźmin ma być bardzo dojrzałym serialem dla dorosłych

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetwitter
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię