Strona głównaGryAktualnościFortnite - twórcy gry dostali pozew za starą taneczną emotkę

Fortnite – twórcy gry dostali pozew za starą taneczną emotkę

Choreograf pozwał Epic Games za jeden z tańców w starej emotce w Fortnite. Ciekawe jak tym razem skończy się akcja.

Kyle Hanagami, choreograf, który wpsółpracował w Britney Spears, Justinem Bieberem oraz J-Lo, złożył pozew sądowy przeciwko Epic Games. Sprawa dotyczy emotki „It’s Complicated”, która została wydana w Fortnite w sierpniu 2020 roku.

Prawnicy Hanagami powiedzieli, że wykorzystane zostały chronione prawem autorskim ruchy taneczne z filmu How Long Charliego Putha. Autor choreografii nie otrzymał za to wynagrodzenia ani odszkodowania. Omawiane ruchy pojawiają się na początku tanecznej emotki. Prawnicy choreografa jako podwód przedstawili film porównujący.

Haganami chce usunięcia emotki z gry oraz odszkodowania z zysków uzyskanych przez Epic za jej sprzedaż. Jest to pierwszy od dawna pozew sądowy w Fortnite. W 2018 roku, raper 2 Milly i Alfonso Riberio grający Carltona w serialu Bayer z Bel Air nie doczekali się odszkodowania, ze względu na to, jak prawo traktuje poszczególne ruchy taneczne.

Od tamtego momentu, Fortnite zaczęło współpracować z choreografami przy licencjonowanych emotkach, oraz współpracować z wieloma DJ-ami i gwiazdami TikToka. Wśród nich znajdziemy m.in. licencjonowane emotki Gangam Style.

Zobacz: Fortnite dodaje permanenty tryb bez budowania

Według fanowskiego wiki Fortnite, emotka It’s Complicated pojawiała się regularnie w sklepie gry do sierpnia 2021 r. kiedy to została usunięta.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię