Advertisement
Strona głównaGryAktualnościFortnite zarobił aż miliard dolarów i to tylko na smartfonach

Fortnite zarobił aż miliard dolarów i to tylko na smartfonach

Fortnite to prawdziwy fenomen rynku gier. Chociaż pod względem esportowym nie radzi sobie najlepiej, to wciąż ma ogromną bazę graczy, którzy regularnie wracają do gry. Przekłada się to na ogromne zarobki dla Epic Games.

Fortnite ma już 2 lata i wydaje się, że popularność gry w ogóle nie spada. Wręcz przeciwnie. Kwiecień 2020 roku był pod wieloma względami najlepszym miesiącem w ostatnim roku. W ciągu zaledwie 30 dni gra przyniosła 44,3 mln dolarów zysku, a baza użytkowników powiększyła się o 6 mln nowych instalacji. Oczywiście to po części wina pandemii koronawirusa i konieczności przesiadywania w domach, ale i tak pokazuje, że ludzie chcą grać w Fortnite’a.

Na samych tylko smartfonach i tabletach gra zarobiła już około miliarda dolarów. Powtórzę – na samych urządzeniach mobilnych! Jeśli dołożymy do tego konsole i komputery, to zarobiona przez Epic Games kwota powinna być nawet 2-3 wyższa. Jednak to graczy mobilnych jest najwięcej, bo aż 129 mln. Pozostałych użytkowników jest 121 mln, co daje w sumie około 350 mln zarejestrowanych kont do grania w Fortnite’a. Rekord pod względem liczby jednocześnie grających osób wynosi na ten moment 12,3 mln osób.

Epic Games zapowiedziało, że Fortnite zostanie przeniesiony na konsole nowej generacji – Xbox Series X oraz PlayStation 5. Gra z gatunku Battle Royale będzie jednym z tytułów startowych dla obu urządzeń.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię