Strona głównaGryAktualnościForza Motorsport 8 w 4K i 60 klatkach na sekundę - zapowiadają...

Forza Motorsport 8 w 4K i 60 klatkach na sekundę – zapowiadają autorzy

Im bliżej premiery Forza Motorsport 8, tym więcej szczegółów na jej temat poznajemy. Najnowsze informacje ucieszą tych, którzy czekają na Forzę w odsłonie godnej konsol nowej generacji.

Nowe informacje o Forza Motorsport 8 pojawiły się w postaci wpisu na blogu Turn 10 Studios. Autorzy gry zapowiadają, że tym razem gra została zaprojektowana i stworzona w całości od podstaw. Nowa jest fizyka, model zniszczeń, system pogody i cykl dnia i nocy. Gra będzie wspierała ray-tracing nie tylko w powtórkach, ale także w czasie rzeczywistym, w trakcie wyścigów.

Forza Motorsport 7 8Najważniejsza zmiana jednak, to ta, na którą czekają chyba wszyscy fani serii, jak i wyścigów jako gatunku. Nowa gra ma wspierać natywną rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę w wersji na Xboxa Series X oraz 1080p i 60 klatek na Series S. Nie wiadomo natomiast czy wydajność taka będzie możliwa do uzyskania równocześnie z ray-tracingiem, czy będą to dwa osobne tryby wydajnościowe. Jednak specjalistyczne serwisy, takie jak Digital Foundry, już jakiś czas temu zapowiadały, że w przypadku niektórych tytułów możliwe będzie uzyskanie wszystkich tych efektów jednocześnie.

Na potwierdzenie tych wszystkich informacji przyjdzie nam jednak poczekać do przyszłego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię