Strona głównaGryAktualnościPixelAnt Games rozpoczyna europejską ekspansję - polski deweloper otwiera nowe studio!

PixelAnt Games rozpoczyna europejską ekspansję – polski deweloper otwiera nowe studio!

PixelAnt Games otworzyło właśnie nowe studio w Czechach. Będzie ono działać według sprawdzonego w firmie modelu biznesowego, który opiera się na prowadzeniu co-developmentu gier z segmentu AAA i AA+ oraz równoległym tworzeniu własnych gier.

Nowe studio będzie funkcjonować według założeń zgodnych ze stworzoną przez założycieli PixelAnt Games koncepcją Gamedev 2.0, której celem jest stworzenie przyjaznego i dającego możliwość rozwoju środowiska pracy.

Zobacz: Szef EA zarobi mniej o 20 milionów, nadal jednak nie powinien narzekać

– Wierzymy, że dzięki otwarciu nowego studia w Czechach będziemy w stanie urosnąć w sposób nie zaburzający naszej kultury, a jednocześnie na tamtym rynku pojawi się kolejna, inna i ciekawa oferta dla ludzi – mówi Adam Lasoń, współzałożyciel PixelAnt Games. – Oddział otrzyma bardzo dużą autonomię w działaniu, a kierujący nim sami będą podejmować decyzje dotyczące zatrudnienia, projektów, w których będą uczestniczyć, a także o pracach nad własnymi tytułami.

PixelAnt Games zostało założone w 2020 roku we Wrocławiu przez Adama Lasonia i Pawła Rohledera. Doświadczenie w branży gier budowali przez wiele lat pracując w Techlandzie oraz współpracując z innymi studiami. Główną ideą dla nowego studia było zbudowanie miejsca wolnego od bolączek współczesnego gamedevu – bez crunchu oraz rozbudowanej i skomplikowanej struktury wewnętrznej, dającego pracownikom możliwości i przestrzeń na rozwój zawodowy i osobisty. Wartości i kultura firmy zdefiniowane w momencie stworzenia studia wyewoluowały w koncepcję nazwaną Gamedev 2.0.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię