Strona głównaWiadomościFotele dla graczy Corsair T1 Race. Komfort rozgrywki mierzony miękkością oparcia i...

Fotele dla graczy Corsair T1 Race. Komfort rozgrywki mierzony miękkością oparcia i regulacją wysokości

Podczas liczenia fragów w sieciowych rozgrywkach bądź też oddawaniu się sesjom singleplayer, kręgosłup graczy narażony jest na niewygodę i turbulencje. Dlatego z troski o nasze zdrowie Corsair opracował fotel wyglądający jak z  samochodu klasy WRC. Z fotelem T1 Race można zapomnieć o bólu krzyża i skupić się wyłącznie na grze!

Firma Corair rozszerzyła swoją ofertę o całkiem nowy produkt. T1 Race jest ich pierwszym fotelem gamingowym w katalogu i jeśli przypadnie graczom do gustu, to całkiem możliwe, że po nim powstaną kolejne modele siedzisk uprzyjemniających życie. Sprawdźmy więc, czy mebelek służący do siedzenia oferuje coś więcej niż miejsce na 4 litery.

Patrząc na samo zdjęcie chciałoby się wskoczyć i rozłożyć się jak trygrys po obiedzie. I w sumie nic nie stoi na przeszkodzie by w podobny sposób wskoczyć na niego, gdyż jest to bardzo stabilna konstrukcja. O wysokim bezpieczeństwie świadczy stalowa rama i dobrze wyliczony środek ciężkości. Po wtuleniu się plecami w górną część podparcia poczujemy jedynie „jedwabistość” materiału. Nie zapomniano też o miejscu dla łokci. Spod siedziska wystają dwa podłokietniki, które możemy wyregulować aż w czterech płaszczyznach. Pokrywająca je powłoka antypoślizgowa uchroni nas od ześlizgnięcia się rąk z podestu, toteż ułatwi to kontrolę myszki i klawiatury.

Fotel pozwala uzyskać odpowiadający nam kąt oparcia od kąta prostego do 180 stopni i ustawić wysokość podstawy siedziska przy użyciu siłownika gazowego oznaczonego 4-tą klasą jakości. Ponadto T1 Race można wprowadzić w stan kołyski, który rozszerza kąt pochylenia o kolejne 10 stopni. Bez obaw można rozwalić się po całej długości fotela, gdyż na zastosowane w nim 75-cio mm kółka równomiernie rozkłada się ciężar ciała. Ponadto do fotela dołączone są poduchy pod lędźwia i kark wykonane z naturalnego materiału.

Corsair woła jednak za swój fotel T1 Race całkiem sporo, bo aż 350 dolarów. Aczkolwiek jest to wartość konkurencyjna w stosunku do innych modeli siedzisk przeznaczonych typowo dla graczy. Decydując się na zakup mamy możliwość wybrania jednego z 5-ciu dostępnych kolorów bocznych wykończeń fotela: czarny, niebieski, żółty, biały i czerwony.

Źródło: corsair.com vortez.net

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię