Strona głównaGryAktualnościFrospunkt święci sukcesy. 11 Bit Studio udostępniło ciekawe liczby na temat gry

Frospunkt święci sukcesy. 11 Bit Studio udostępniło ciekawe liczby na temat gry

Frostpunk zwrócił się twórcom gry w zaledwie 66 godzin od premiery. A to nie koniec ciekawych liczb na temat produkcji polskiego studia 11 Bit Studio.

Frostpunk jest na rynku już od roku. Gra zadebiutowała 24 kwietnia 2018 roku i od tej pory kupiło ją 1,4 mln osób. Aż trzy lata pracy nad jej stworzeniem zwróciły się w ciągu w wspomnianych 66 godzin. Co ciekawe, Frostpunk sprzedał się w aż 191 krajach na całym świecie, w tym w… Arubie, małej wyspie na Morzu Karaibskim, gdzie sprzedane zostały trzy egzemplarze gry. Niestety jeden został zwrócony.

Zobacz: Frostpunk: Endless Mode, czyli sprawdź jak długo przetrwasz w lodowym piekle

Główną kampanię ukończyło 43,8% graczy, którzy średnio zebrali 48 tys. jednostek węgla. 59% z nich podczas rozgrywki wybrało Ścieżkę Przeznaczenia. Typowe miasto gracza Frostpunk liczy 300 mieszkańców. 2,9% graczy odniosło porażkę grając w trybie Spokój, podobnie jak Marek, jeden z producentów gry. Zaledwie 0,3% graczy przetrwało co najmniej 100 dni na najwyższym poziomie trudności.

Zobacz: Frostpunk zmierza na konsole. Mamy pierwszy trailer

11 Bit Studio nie zamierza porzucać swojego tytułu. Już latem tego roku Frostpunk zadebiutuje na konsolach. Oby tworzenie dobrych gier i ich długie wspieranie stało się tradycją polskich deweloperów. Dying Light Techlandu jest tutaj bardzo dobrym przykładem. Oby Frospunk podążał tę samą ścieżką.

Zobacz: Techland z dobrymi wynikami w 2018 roku. Dying Light ciągle się sprzedaje

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię