Strona głównaWiadomościFUJIFILM w trzech odsłonach. Przedstawiamy trzy różne aparaty FUJIFILM i ich podejście...

FUJIFILM w trzech odsłonach. Przedstawiamy trzy różne aparaty FUJIFILM i ich podejście do fotografii i wideo

Kiedy mówisz, zrób mi zdjęcie. To prawie każdy sięga po swojego smartfona i robi zdjęcie, tylko niewielka liczba osób, mówi – poczekaj, wyjmę aparat. Firma FUJIFILM postanowiła zmierzyć się z oczekiwaniami młodych osób i zaproponowała im trzy nowe unikatowe aparaty fotograficzne.

Niech każde zdjęcie ma znaczenie – tak możemy najprościej napisać w przypadku aparatu FUJIFILM Instax SQUARE SQ1. Dlaczego tak napisaliśmy? Ponieważ aparat instax SQ1, to aparat analogowy, który po wciśnięciu przycisku migawki drukuje nam zdjęcie w formacie 62 mm x 62 mm. Więc otrzymujemy faktyczne unikatowe zdjęcie, w formacie kwadratu, które będzie niepowtarzalne. Już sam moment druku zdjęcia, to pewnego rodzaju przeżycie niedostępne dla osób robiących zdjęcia tylko smartfonem.

Instax SQ1 to nowe podejście do fotografii analogowej, ponieważ efekty widzimy od razu, a drukowane zdjęcia, mają niepowtarzalny charakter, który jest nieosiągalny na smartfonach, za to właśnie kreatywni użytkownicy pokochali instax SQ1. Co więcej, jego wygląd jest minimalistyczy, ale jednocześnie nikt nie pomyli go z innym aparatem fotograficznym. Charakterystyczna kwadratowa obudowa i ciekawe kolory, wyróżniają go na tle szarych i czarnych aparatów. Instax SQ1 dostępny jest w trzech kolorach Terracotta Orange, Glacier Blue i Chalk White. Oczywiście, poza wyglądem i ładnymi kolorami, instax SQ1 oferuje funkcje przydatne w robieniu interesujących zdjęć:

  • Automatyczną kontrolę ekspozycji – Funkcja pozwala na automatyczne określenie poziomu światła otoczenia po naciśnięciu spustu migawki i optymalizuje czas otwarcia migawki oraz moc błysku w zależności od warunków oświetlenia. Nawet nowicjusze bez doświadczenia w fotografii natychmiastowej, będą mogli robić zdjęcia odpowiednio naświetlone, niezależnie od warunków zewnętrznych. Efekt? Bardziej wyraźne i żywe odbitki błyskawiczne.
  • Tryb Selfie za jednym dotknięciem – Wbudowane lusterko do robienia selfie było dużym ułatwieniem. Natomiast tryb One-Touch Selfie w aparacie instax SQUARE SQ1 został zaprojektowany i do autoportretów, i do fotografii z bliska. Pozwala na ustawienie optymalnej ostrości i ekspozycji zdjęcia, zmieniając położenie obiektywu po uruchomieniu. Jest to bardzo proste, wystarczy przekręcić obiektyw z trybu „Wł.” do trybu „Selfie”.
  • Nowe opcje wyboru filmu – Równolegle z aparatem instax SQUARE SQ1, na rynek wprowadzone zostają dwa nowe rodzaje filmów natychmiastowych instax: film instax SQUARE Rainbow (z ramkami w kolorach tęczy) oraz instax SQUARE Monochrome (wariant monochromatyczny). To idealny sposób na to, by fanom fotografii natychmiastowej z instaxem dać jeszcze więcej kreatywnych możliwości.

FUJIFILM X-S10 – Idealne rozwiązanie dla vlogerów i fanów mobilnej fotografii w kompaktowej formie.

Drugim z prezentowanych aparatów jest bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-S10. W jego kompaktowej obudowie producent zmieścił wyjątkową liczbę swoich rozwiązań firmowych. Wśród nich znalazła się sześciostopniowa stabilizacja obrazu, dzięki systemowi IBIS oraz parametry obrazu modelu wysokiej klasy, połączone z prostą i przyjemną obsługą dla użytkownika chcącego wykorzystać go w bardziej zaawansowany sposób.

Co więcej, ten kompaktowy aparat bezlusterkowy otrzymał matrycę X-Trans CMOS 4 o rozdzielczości 26,1 megapiksela, szybki procesor przetwarzania obrazu X-Processor 4. Sprawia to, że X-S10 jest kapitalnym rozwiązaniem dla twórcy obrazu, który poszukuje lekkiego przenośnego aparatu z profesjonalnymi funkcjami, które ułatwiają tworzenie fotografii oraz filmów. Możemy wręcz napisać, że oferuje on coś dla każdego: popularny tryb AUTO / SP (pozycja sceny) automatycznie ustawia parametry aparatu, bez konieczności precyzyjnej regulacji. Zaawansowane możliwości wideo, pomagają tworzyć ostre, 10-bitowe wideo 4K / 30P lub FullHD z szybkością 240 kl./s. Dodatkowo aparat ten wyposażony jest w odchylany ekran LCD, który można obrócić o 180 stopni. X-S10 daje każdemu – od profesjonalisty – fotografa i filmowca po vlogera i amatora – powód, by pokochać go od pierwszego wejrzenia. Jego najważniejszy cechy to:

  • Nowo opracowany, mniejszy układ IBIS – idealny do tak kompaktowego korpusu – Mechanizm stabilizacji obrazu w korpusie aparatu (IBIS) jest o ok. 30% mniejszy i lżejszy niż w przypadku poprzedniego modelu. Pomimo niewielkich rozmiarów (waży zaledwie 450 g), X-S10 zapewnia nawet 6-stopniową, pięcioosiową stabilizację obrazu. Jest to również pierwszy średniej klasy aparat z serii X, w którym zastosowano mechanizm utrzymujący działanie czujnika ruchu. To rodzaj amortyzatora mechanicznego, który stanowi ochronę przed lekkimi wibracjami pochodzącymi z migawki. Wzmacnia tym samym stabilność aparatu, zapewniając wyrazistość i wysoką rozdzielczość obrazu.
    Aby dodatkowo wzmocnić stabilność podczas fotografowania i filmowania z ręki, X-S10 wyposażono w duży, ergonomiczny uchwyt ze stopu magnezu. Pomaga on utrzymać stabilność aparatu przy pracy.
  • Tryb symulacji filmu FUJIFILM oraz odświeżone funkcje AUTO – Dzięki wieloletniej wiedzy z produkcji filmów fotograficznych, firma FUJIFILM wprowadziła funkcję emulacji jednej z 18 najpopularniejszych klisz koncernu np.: ETERNA Bleach Bypass, który pomaga stworzyć piękny, zdesaturowany, kontrastowy wygląd. X-S10 oferuje odświeżony tryb [AUTO/SP (pozycja sceny)], który automatycznie dostosowuje parametry aparatu do danej sceny, bez konieczności dokonywania korekt w ustawieniach. To znacznie ułatwia fotografowanie krajobrazów z wyrazistymi, żywymi kolorami, tworzenie portretów z pięknymi odcieniami skóry czy równomiernie doświetlonych zdjęć w oświetleniu kontrowym, i to niezależnie od poziomu umiejętności twórcy.
  • Niezawodny autofocus i szybkie działanie w trybie zdjęć seryjnych – Autofocus w modelu X-S10 ostrzy w zaledwie 0,02 sekundy, w niektórych przypadkach nawet przy wartości ekspozycji wynoszącej -7,0 EV. X-S10 wyposażony jest w precyzyjny tryb śledzenia AF dla obiektów pozostających w ruchu i funkcję detekcji twarzy/oka do śledzenia twarzy i oczu fotografowanej osoby. Szybkie zdjęcia seryjne bez zaciemnienia obrazu pomiędzy zdjęciami z prędkością 30 kl./s w przypadku migawki elektronicznej i 8 kl./s w przypadku migawki mechanicznej.
  • Rozbudowane funkcje nagrywania wideo – Aparat umożliwia nagrywanie wideo 4K/30p 8-bit na kartę SD włożoną do aparatu oraz przesyłanie 10-bitowego materiału 4K/30p przez port HDMI. Nagrywanie z szybkością 240 kl./s w rozdzielczości FullHD lub 30 kl./s w 4K. W trybie nagrywania możemy też włączyć dodatkową stabilizację cyfrową DIS, która kompensuje utratę jakości spowodowaną mikro drganiami aparatu.

FUJIFILM X-T4 – Skierowany do profesjonalistów

Jeśli szukacie najlepszego aparatu w ofercie FUJIFILM to X-T4 jest najbardziej zaawansowanym aparatem z serii X. Zapewnia najlepsze rezultaty, zarówno jeśli chodzi o zdjęcia, jak i wideo. Nową migawkę opracowano tak, by działała szybko i cicho, i wyróżniała się wysoką trwałością. W połączeniu z najszybszym jak dotąd autofocusem dostępnym w aparacie z serii X (efekt działania nowego algorytmu), pozwala ona na uchwycenie decydujących momentów wcześniej nie do uchwycenia. X-T4 jest jednocześnie pierwszym modelem z serii X-T z wbudowaną stabilizacją obrazu (IBIS), która znacznie poszerza możliwości w zakresie fotografowania i filmowania. Niezależny tryb wideo, uruchamiany teraz jednym przyciskiem oraz zastosowanie w nim cyfrowej stabilizacji obrazu, zapewniają płynną pracę przy rejestracji wideo, i pozwalają na bardziej zaawansowaną produkcję. Nowy tryb symulacji błony fotograficznej ETERNA Bleach Bypass naśladuje tradycyjną technikę wywoływania filmu, dzięki czemu powstaje wyjątkowy obraz o niskim nasyceniu i wysokim kontraście.

X-T4 to niesamowite narzędzie do zapisywania obrazu. IBIS, nową migawkę i akumulator o dużej pojemności umieściliśmy w kompaktowym, lekkim korpusie, zgodnie z filozofią leżącą u podstaw całej serii X. Są takie chwile, które tylko X-T4 – najlepszy bezlusterkowy aparat cyfrowy – pomoże nagrać lub sfotografować.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię